tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Americká lietadlová loď USS Ronald Reagan
Ilustračná snímka. Foto: tasr/ap

Americká pobrežná stráž hlási: Zaznamenali sme čínske a ruské vojenské lode v okolí Aljašky

Americká pobrežná stráž v pondelok oznámila, že jej plavidlo minulý týždeň v oblasti Beringovho mora neďaleko Aljašky nečakane narazilo na čínske a ruské vojnové lode. TASR správu prevzala z agentúry AP.

Plavidlo pobrežnej stráže s názvom Kimbal najskôr 19. septembra zaznamenalo len jeden čínsky krížnik vo vzdialenosti približne 138 kilometrov severne od súostrovia Aleuty. Neskôr však Kimbal objavil ďalšie dve čínske a štyri ruské lode vrátane torpédoborca.

Formácia ruských a čínskych lodí podľa pobrežnej stráže „operovala v súlade s medzinárodnými pravidlami a normami“. Loď Kimbal však bude naďalej túto oblasť monitorovať. Pobrežná stráž na otázky AP v spojitosti so stretnutím lodí bezprostredne nereagovala.

Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg minulý mesiac upozornil na záujmy Číny v oblasti Arktídy a takisto uviedol, že Rusko tam zhromažďuje vojenskú silu, pripomína AP. Americká pobrežná stráž zaznamenala čínske lode v oblasti Beringovho mora a severnej časti Tichého oceánu aj v septembri 2021.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Americká pobrežná stráž hlási: Zaznamenali sme čínske a ruské vojenské lode v okolí Aljašky

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku