eReport.sk
Ľudia stoja s gruzínskou a americkou vlajkou pred gruzínskym parlamentom 12. júla 2021 v Tbilisi.
Demonštrácia pred parlamentom v Tbilisi. Foto: tasr/ap

Po útokoch na novinárov v Gruzínsku zadržali vyše 100 ľudí

Po útokoch homofóbnych aktivistov na novinárov v Gruzínsku zadržali v krajine 120 osôb. Oznámil to v sobotu gruzínsky premiér Irakli Garibašvili. Podľa miestnych médií zdôraznil, že okolnosti útokov musia byť čo najskôr vyšetrené a páchatelia primerane potrestaní, informuje agentúra DPA.

V spore okolo demonštrácie za práva ľudí z LGBTQ komunity došlo v gruzínskej metropole Tbilisi pred približne dvoma týždňami k násilným zrážkam. Terčom útokov sa stali aj desiatky pracovníkov médií.

Televízny novinár Alexander Laškarava zomrel niekoľko dní po tom, ako ho krajne pravicoví aktivisti zbili počas protestu proti plánovanému pochodu na podporu LGBTQ komunity. Organizátori pochod z obáv o bezpečnosť nakoniec zrušili.

Opoziční zákonodarcovia žiadali odstúpenie premiéra Garibašviliho a zodpovednosť za násilie pripísali vládnej strane Gruzínsky sen, ktorá podľa kritikov ticho podporuje homofóbne a nacionalistické skupiny, ktoré protestujú voči prozápadným opozičným stranám a útočia na opozičných lídrov a aktivistov.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport