Zápas FC Spartak Trnava vs. MFK Skalica, foto TASR

Po troch bezgólových remízach konečne víťazstvo

Trnavskí futbalisti nastúpili na zápas piateho kola na ihrisku Skalice, bol to ich štvrtý zápas. Pre povinnosti v Európskej konferenčnej lige bol zápas s Komárnom odložený na koniec októbra. Ich cieľ v zápase so Skalicou bol jednoznačný. Konečne skórovať, pripísať si víťazstvo a potešiť fanúšikov. V prvom polčase mal najväčšiu príležitosť Azango, no zahodil ju. V druhej časti hry sa dvakrát presadil krídelník Daniel a položil základ prvej výhry Spartaka v domácej ligovej sezóne.

MFK Skalica – Spartak Trnava 1:2 (0:0)

Góly : 90+ Leginus – 59. Daniel, 81. Daniel

Zostavy

Skalica

Junas – Černek, Podhorin, Hrádecký, Ranko – M. Nagy, Mášik (62. Kopas) – Yao (62. Gaži),  Alves (72. Vlasko),  Morong (81. Leginus) – Jibril (72. Fábry)

Trnava

Frelih – Holík, Sabo, Kóša, Mikovič (86. Pich) – Kratochvíl (86. Kubista), Corryn (46. Paur) – Zeljković – Daniel,  Ďuriš (90. Karhan),  Azango (90. Procházka)

ŽK : Černek, Podhorin – Kratochvíl, Sabo

Rozhodovali : Ziemba – Bednár, Juhoš

Diváci : 2515

Prvý polčas s Azangovou šancou

Spartakovci nastúpili na Záhorí so snahou pripísať si prvú ligovú výhru. Trnavčania mali na úvod loptu častejšie na kopačkách. Do zaujímavých situácii sa však dlho nedostávali. Zmenila to  až strela Ďuriša po polhodine hry, s ktorou si skalický brankár poradil. Po tomto momente znovu pokračoval futbal, v ktorom Skaličania poctivo bránili a spartakovci nevedeli domácu defenzívu preraziť. Nakoniec to všetko mohol zmeniť Azango. Po kombinácii Zeljkovića s Ďurišom sa Nigérijčan dostal k lopte, no veľkú šancu nevyužil. Gólové suchoty Trnavčanov pokračovali aj v siedmom polčase sezóny.

Trápenie v koncovke zlomil až Daniel

Do druhého polčasu urobil tréner Gašparík jednu zmenu. Corryna vystriedal Jakub Paur. Práve tento hráč sa mohol v 60. minúte zapísať ako prvý do streleckej listiny. Obranca Holík poslal dobrý center do pokutového územia, no Paurovo gólové zakončenie zastavila žrď Junasovej brány. Akcia pokračovala prihrávkou Zeljkovića na Azanga. Ten sa v rozhodujúcej chvíli pošmykol. K lopte sa ešte dostal Ďuriš, ktorý loptu tiež nepretlačil do siete. Podarilo sa to až na tretí pokus Danielovi. Jeho gólovú dorážku skúmal vyše päť minút videorozhodca. Dlho to vyzeralo, že gól nebude platiť pre postavenie mimo hry. Nakoniec bolo všetko v poriadku a Trnavčania šli do vedenia.

Spartakovci nepúšťali Skaličanov do šancí a držali si náskok. Druhá gólová poistka prišla desať minút pred koncom. Azango potiahol loptu k bráne súpera  stredom ihriska. Vymenil si ju s Paurom, zakončil strelou, ktorú domáci brankár vyrazil. Na jeho smolu však rovno pred Daniela, pre ktorého už nebol problém zvýšiť vedenie Spartaka na dva góly. Keď už sa zdalo, že si Trnavčania pripíšu víťazstvo bez inkasovaného gólu prišiel moment, keď nechal Holík na pravej strane zacentrovať Vlaska. Jeho pas našiel Leginusa, ktorého nepostrážili stopéri Spartaka, čo Skaličan využil na úpravu skóre. Trnava si výhrou na Záhorí 2:1 pripísala prvé ligové víťazstvo v sezóne.

Hlasy po zápase

Pavol Majerník ( tréner Skalice )

„Prvých dvadsať minút bolo z našej  strany nervóznych. Bránili sme veľmi hlboko. Stálo nás to veľa síl, ktoré nám potom chýbali na prechod do útoku. Celkovo bol prvý polčas z taktického pohľadu solídny. Trnava mala dobrú pasáž na začiatku druhého polčasu. Dala tyčku. Prišiel prvý, druhý gól. Náš prišiel neskoro a nemali sme dostatok síl a kvality odpovedať,“

Michal Gašparík ( tréner Trnavy )

„Vedeli sme, že to nebude jednoduchý zápas. Ukázal nám to celý prvý polčas. Skalica sa na nás dobre pripravila. My sme sa snažili byť trpezliví. Chceli sme dobre kombinovať, pretáčať ihrisko a snažiť sa súpera ubehať. Zápas sa hrá 90 minút. V prvom polčase mal vyloženú šancu len Azango. V druhom sme lámali zápas na svoju stranu. Dali sme tyčku, následne po dlhom VAR-e nám bol pripísaný prvý gól v sezóne. Potom sme dali aj druhý gól. Chlapci sa na ihrisku upokojili. Škoda, že sme nedotiahli niektoré brejkové situácie a na konci bola zo zápasu dráma. Chlapci však záver zvládli a Skalicu už do ničoho nepustili. Tešíme sa, že sme dali góly a že sme vyhrali.“