eReport.sk
Kráľovná Alžbeta II., foto: profimedia

Po smrti kráľovnej poputujú pozostatky princa Philipa inde. Kam?

Teraz je pochovaný v hrobke vo Winsdore. Bude však premiestnený.

Na začiatku apríla tohto roka zomrel princ Philip, vojvoda z Edinburghu, ktorý sa dožil úctyhodných 99 rokov. Jeho pozostatky boli uložené do kráľovskej hrobky vo Windsore, neskôr ale budú prevezené inam.
Úmrtie princa Philipa zasiahlo celý svet. Posledná rozlúčka s mužom, ktorý bol drvivú časť svojho života po boku kráľovnej Alžbety II., sledoval azda celý svet. Kde sú pozostatky princa Philipa? Súčasná panovníčka má 95 rokov a zdá sa, že sa stále teší skvelému zdraviu. Na jej odchod síce teraz nikto nedokáže ani pomyslieť, avšak až k nemu raz dôjde, tak bude pochovaná pri sídle Frogmore Estate, ktoré sa nachádza neďaleko hradu Windsor. A práve tam potom nájde svoje miesto posledného odpočinku aj princ Philip. Manželia budú odpočívať na spoločnom mieste.

„Naše životy boli obohatené výzvami, ktoré pred nás postavil, podporou, ktorú nám dal, jeho láskavosťou, humorom a ľudskosťou,” lúčil sa s princom počas obradu Windsorský dekan David Conner. V rodinnej hrobke vo Windsdore je okrem Philipa pochovaných ďalších dvadsaťštyri členov kráľovskej rodiny vrátane troch kráľov. Kaplnka sv. Juraja na zámku Windsor slúži ako pohrebisko anglických kráľov už od osemnásteho storočia.

Foto: shutterstock, profimedia

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Po smrti kráľovnej poputujú pozostatky princa Philipa inde. Kam?

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport