eReport.sk
V Čechách to vrie! Premiér Fiala má čo robiť, aby to ustál.
Český premiér Petr Fiala to od kandidátky do europarlamentu Ivany Turkovej poriadne schytal. Zdroj: facebook.com

Po Poľsku má z Putina veľký strach už aj Česko, jeho premiér Fiala poslal Putinovi jasný odkaz

Ruský prezident Vladimir Putin naháňa strach niektorých členom NATO, ktorí sa boja, že jeho armáda napadne ich krajinu. A to napriek tomu, že Putin odkázal, že žiadny členský štát NATO vojensky nenapadne. Aj on si totiž veľmi dobre uvedomuje, čo by to pre svet znamenalo. Napriek tomu sa v Poľsku, a najnovšie už aj v Česku, trasú od strachu.

Putin – Je to jednoducho nezmysel

Ruský prezident Vladimir Putin vo štvrtok vyhlásil, že nemá záujem napadnúť Poľsko či Česko, ale premiér Petr Fiala varuje, že sa mu nedá veriť. Podobne sa vyjadrili napríklad aj český minister vnútra Vít Rakušan a šéf diplomacie Jan Lipavský. TASR prevzala informácie z portálu televízie Nova TN.cz. Šéf Kremľa vyhlásil, že Česko nenapadne, ale podľa predsedu českej vlády to nič neznamená. „Vladimir Putin opakovane ukázal, že sa mu veriť nedá. Sme ale členskou krajinou NATO, ktoré zaručuje našu bezpečnosť. Bezpečnostná situácia v Európe sa s ruskou agresiou na Ukrajine výrazne zmenila a aj kvôli tomu musíme viac investovať do bezpečnosti Českej republiky,“ povedal Fiala.

To je úplný nezmysel, nejaký útok na ďalšie krajiny, na Poľsko, pobaltské štáty, dokonca aj Česi sa toho desia. Je to jednoducho nezmysel.

Vladimir Putin, ruský prezident

Pri rozhovore s ruskými vojenskými pilotmi rozoberal Putin medzinárodnú politiku a jednou z tém bol aj možný útok na Severoatlantickú alianciu. „To je úplný nezmysel, nejaký útok na ďalšie krajiny, na Poľsko, pobaltské štáty, dokonca aj Česi sa toho desia. Je to jednoducho nezmysel, len ďalší spôsob, ako klamú svoje obyvateľstvo a ťahajú z ľudí ďalšie peniaze, nútia ich niesť náklady na svojich bedrách,“ uviedol Putin. Podobne ako Fiala sa vyjadril tiež prvý vicepremiér a minister vnútra Rakušan.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zelenskyj vyzýva k porážke Putina
  2. Rusko je pripravené viesť rozhovory
  3. Ruský prezident Vladimir Putin.

„Človeku, ktorý útočnej vojne hovorí špeciálna vojenská operácia, sa nedá veriť ani slovo. Neriešim teda Putinove výroky, ale jeho činy. A tie ma vedú k maximálnej ostražitosti voči nemu aj voči Rusku,“ napísal Rakušan na sociálnej sieti X. „Posledná osoba, ktorú Putin uisťoval, že sa jej nič zlé nestane, bol istý Jevgenij Prigožin. Posledná krajina, ktorú Putin uisťoval, že ju nenapadne, bola Ukrajina. Ak by sme verili jeho uisťovaniu tentoraz, mohli by sme byť právom obvinení nielen z naivity, ale aj z vážneho zanedbania národnej bezpečnosti,“ doplnil minister zahraničných vecí Jan Lipavský.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Po Poľsku má z Putina veľký strach už aj Česko, jeho premiér Fiala poslal Putinovi jasný odkaz

Odoberať
Upozorniť na
11 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie