eReport.sk
Nebezpečný terorista na Slovensku?
foto: tasr

Po Michalovi Suchobovi pátra už aj Interpol

V akcii Mýtnik zadržala Národná kriminálna agentúra mnoho zvučných mien, no doteraz sa im nepodarilo zadržať Michala Suchobu. Ten si podľa informácií má užívať slnečné lúče v arabských krajinách. Ministerstvo spravodlivosti tak požiadalo Národnú ústredňu Interpol Bratislava o to, aby vyhlásili po ňom medzinárodné pátranie.

„V prípade lokalizácie menovaného bude MS SR žiadať jeho vydanie do SR s cieľom trestného stíhania,“ dodal s tým, že ak sa potvrdí lokalizácia Michala S. v Spojených arabských emirátoch, rezort spravodlivosti vypracuje extradičnú žiadosť.

Upozornil, že SAE nepristúpili k medzinárodného dohovoru, ktorý by upravoval vyžiadanie na trestné konanie alebo výkon trestu odňatia slobody. SR nemá so SAE ani takúto bilaterálnu zmluvu. „Extradičná žiadosť bude zaslaná diplomatickou cestou na základe reciprocity,“ spresnil Bubla.

Súčasťou prílohy žiadosti o vydanie osoby musia byť podľa Bublu dokumenty v zmysle Federálneho zákona SAE o justičnej spolupráci v trestných veciach, ktoré by muselo MS SR zabezpečiť v súčinnosti so Špecializovaným trestným súdom.

Bubla dodal, že zároveň bol na základe európskeho zatýkacieho rozkazu vykonaný záznam v Schengenskom informačnom systéme, na základe ktorého môže byť osoba zadržaná na území Schengenu.

ŠTS vydal medzinárodný a európsky zatýkací rozkaz na Michala Suchoba od 8. 2. je v rámci kauzy Mýtnik poslal do väzby piatich obvinených. Konkrétne exšéfa finančnej správy Františka Imreczeho, podnikateľa Jozefa Brhela, jeho brata Petra Brhela, Janu Rovčaninovú a tiež bývalého šéfa IT sekcie finančnej správy Milana Gregu.

Obvinenia sa podľa polície týkajú trestnej činnosti súvisiacej s machináciami pri verejnom obstarávaní a korupciou.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Po Michalovi Suchobovi pátra už aj Interpol

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php