eReport.sk
Ľuboš Ferus, foto: tasr

Po dlhšej prestávke pokračuje proces v kauze vraždy bosa Miroslava Sýkoru

Pred Okresným súdom Bratislava I pokračuje vo štvrtok (16. 9.) po dlhšej prestávke proces v kauze vraždy zakladateľa bratislavskej skupiny sýkorovcov – Miroslava Sýkoru.

Z vraždy je obvinený Ľuboš Ferus považovaný za bývalého bosa nitrianskeho podsvetia a ďalší traja muži. Posledné naplánované pojednávanie v apríli z dôvodu pandemických opatrení v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19 bolo zrušené.

Okrem Ľuboša Ferusa sú v prípade obžalovaní Marek L., Richard B., prezývaný tiež Kofola, a Milan M. Sýkoru mali podľa prokurátora obžalovaní zavraždiť vo februári 1997 na parkovisku hotela na Bajkalskej ulici v Bratislave. Podľa obžaloby prišiel Sýkora k hotelu spolu s ochrankárom. Keď vystúpili z auta, ochrankára zasiahli do chrbta streľbou zo samopalu.

Samotného Sýkoru najprv zasiahli troma ranami do nohy, po ktorých spadol na zem. Sýkora sa však snažil brániť svojou zbraňou. Útočníci ho vzápätí usmrtili streľbou zo samopalu. Podľa obžaloby mu výstrelmi spôsobili 13 poranení hlavy a hrudníka.

Ferusa oslobodili spod obžaloby

V piatok (17. 9.) sa Ľuboš F. postaví zas pred Špecializovaný trestný súd v Pezinku, pracovisko Banská Bystrica. Ide o bosa zločineckej skupiny pôsobiacej najmä v okolí Piešťan, tzv. piťovcov 2, ktorá sa zaoberala nelegálnym vymáhaním dlhov, vydieraním, poistnými podvodmi. ŠTS v tejto veci vo februári 2018 Ľuboša Ferusa oslobodil spod obžaloby.

Mimo ŠTS, pracovisko Banská Bystrica a OS Bratislava I čelí Ľuboš F. aktuálne obžalobe na OS v Leviciach. Tam za trestný čin lúpeže so zbraňou a obmedzovanie osobnej slobody. Za majetkovú trestnú činnosť je zase obžalovaný na OS Nitra.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport