Aktivizmus predstaviteľov Európskej komisie nepozná hranice. Už to dávno nie je tá Európska únia, do ktorej sme pred 20 rokmi vstupovali. S týmto tvrdením sa stotožňujú mnohí občania, politici, ale aj odborníci.
Potvrdzujú to aj posledné dni. Európska komisia sa rozhodla zverejniť správu, v ktorej kritizuje mnohé členské krajiny za nesplnenie rôznych požiadaviek, ktoré sú im kladené. Medzi krajinami, ktoré zožali kritiku od EK patrí aj Slovensko. Vraj úroveň právneho štátu na Slovensku je “pranízka”. Tieto slová sa stotožňujú s tým čo tvrdí opozícia a čo tvrdia “zaujaté” protivládne médiá.
Plytký aktivizmus
Na tento “plytký” aktivizmus, ako ho označili, reaguju aj šéf Úradu vlády Juraj Gedra s novozvolený europoslancom zo Smeru Erikom Kaliňákom. „Kým bude Európska komisia zakladať svoje správy na článkoch z liberálnych médií, o objektivite a faktickej presnosti bude môcť akurát tak snívať.” Hovorí Gedra.
Jurajom máme taký zlozvyk, že je nám jedno s kým diskutujeme, rozhodujúce sú pre nás fakty a argumenty, pretože našim cieľom je pravda a kvalita. Tá sa však už zo zásady vo vyjadreniach slovenskej opozície a mainstreamových novinárov nenachádza. Spohodlneli a namiesto argumentov už len na dennej báze klamú a strašia národ.” Hovorí Kaliňák.
Ďalej pokračuje: „No v živote by nás nenapadlo, že by sme sa mohli s rovnakou úrovňou nekvality a zavádzania stretnúť aj na Európskej úrovni. Až sme si prečítali tohtoročnú správu o právnom štáte od Európskej komisie. Ale nie len nadpisy liberálnych médií, či polstranové zhrnutia, ale kompletných 50 strán a nestačili sme sa čudovať. „Objektívnosť“, ale hlavne faktická presnosť tejto správy je žiaľ na úrovni článku Denníka N, ktorý mimochodom so SMEčkom a Aktualitami boli základnými zdrojmi pre vypracovanie tejto správy. Viem smutné…”
Mohlo by vás zaujímať:
„Samozrejme k obsahu nemohli neprispieť protivládne pardon mimovládne ikony ako Zastavme korupciu, Via iuris, Transparency International, či priamo Lipšicova Špeciálna prokuratúra a áno, komisia sa pre navnímanie právneho štátu na Slovensku stretla dokonca aj so Sorošovou nadáciou otvorenej spoločnosti. Výsledok takéhoto „nestranného“ prístupu, kde takmer 50% informačných zdrojov tvoria odkazy na články vo vybraných médiách a vyjadrenia mimovládok? Totálna jednostrannosť nezohľadňujúca desiatky strán vecných argumentov štátnych inštitúcií za slovenskú stranu.” Konštatujú politici.
KOMENTÁRE ČLÁNKU :
Gedra s Kaliňákom: Od Európskej komisie sme čakali odbornosť a nie plytký aktivizmus!