eReport.sk
Foto: shutterstock

Doprajte si pleťovú masku z hliny. Ktorá je vhodná práve pre vás?


Hlinené masky sú súčasťou starostlivosti o pleť už tisíce rokov a siahajú až do starovekého Egypta. Vyrábajú sa z rôznych druhov ílu a zameriavajú sa na rôzne druhy pleti.

Druhy hliny

Hlinené masky sa bežne vytvárajú pomocou piatich rôznych druhov hliny. Každá z nich ponúka jedinečné výhody.

Bentonitová hlina

Táto prášková hlina je sivobielej farby a je najbežnejšia zo všetkých druhov hliny. Masky vyrobené pomocou tejto ingrediencie sú ideálne na odstránenie prebytočného kožného mazu a môžu pomôcť liečiť pokožku s nábehom na akné. Bentonit je známy tým, že má schopnosť extrahovať olej a nečistoty, ktoré trápia pokožku. Maska môže tiež eliminovať čierne bodky.

Foto: shutterstock

Francúzska zelená hlina

Ako naznačuje názov, hlina sa môže pochváliť zemitou, svetlozelenou farbou. Francúzske masky zo zeleného ílu sú obľúbené pre navrátenie mladistvejšej pleti. Hlinka môže pomôcť minimalizovať jemné linky a vrásky. Zelený íl môže navyše absorbovať prebytočný kožný maz, rovnako zmierňuje zápal a vyrovnáva tón pleti.

Foto: shutterstock

Fullerova zemina

Táto svetlohnedá látka pochádza zo sopečného popola a sedimentov. Hlinené masky vyrobené pomocou Fullerovej zeminy môžu pomôcť pokožke vyzerať žiarivejšie. Tiež môže minimalizovať tmavé škvrny a jazvy.

Foto: shutterstock

Kaolínová hlina

Táto hlina môže byť bielej, žltej alebo ružovej farby. Ružový typ je jedným z najčastejšie používaných pre svoje účinky. Ružový kaolín môže znižovať mastnotu pleti a podporovať hojenie akné. Kto má však citlivú pokožku, ten by mal uprednostniť žltú alebo bielu verziu, ktorá býva menej dráždivá.

Foto: shutterstock

Hlina Rhassoul

Táto jasne oranžová a žltá hlina pochádza z Maroka. Masky vyrobené z hliny sa používajú už tisíce rokov v snahe odstrániť čierne bodky. Aj keď má hlinka Rhassoul silné účinky, je vhodné ju používať na extrémne suchú alebo citlivú pokožku. Počas odstraňovania nečistôt a toxínov usadených v póroch môže íl tiež znižovať zápal a pomáhať pokožke udržiavať vlhkosť.

Foto: shutterstock

Púdrové, tekuté a textilné masky na tvár

Foto: shutterstock

Púdrové masky sa zvyknú vyrábať pomocou sušenej práškovej hliny. Príprava masky vyžaduje pridanie vody alebo mlieka. Je možné pridať aj bylinky. V práškovej forme zostáva hlina stabilná na veľmi dlhý čas a nevyžaduje žiadne konzervačné látky.

Foto: shutterstock

Na druhej strane tekuté masky sú pripravené na použitie priamo z nádoby. Typ masky však môže obsahovať rôzne konzervačné látky, ktoré zabraňujú pokazeniu alebo molekulárnym zmenám, keď je látka vystavená vzduchu. Preto môžu vyvolať alergiu.

foto: shutterstock

Textilné masky sú pripravené na okamžité použitie. Masku jednoducho vyberte z obalu a po stanovenú dobu ju nechajte pôsobiť na pleť. Po použití masku jednoducho odlepte a vyhoďte.

Foto: shutterstock

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Doprajte si pleťovú masku z hliny. Ktorá je vhodná práve pre vás?

KOMENTOVALI STE: