eReport.sk
Petr Kellner, foto: facebook

Pilotovať vrtuľník, v ktorom zahynul Petr Kellner, mal niekto iný

Počas víkendovej jazdy vrtuľníkom zomrel zakladateľ investičnej spoločnosti PPF Petr Kellner (56). Výletu predchádzala výmena pilota. Jeho spolupracovník ho prirovnal k Stevovi Jobsovi.

Víkendovej nehode vrtuľníka, pri ktorej zomrel zakladateľ investičnej spoločnosti skupiny PPF Petr Kellner, predchádzala výmena pilota. Aspoň to prezradil Vladimír Mlynář, riaditeľ komunikácie spoločnosti. Pripojil aj spomienky na podnikateľa a kolegu. „Mediálny obraz Petra Kellnera je úplne iný, ako bola realita,“ povedal pre Českú televíziu.„Nemáme iné informácie, len aké prinášajú o nehode médiá. Viem, že sa na poslednú chvíľu menil pilot, pretože niekto dostal covid. A to sa čoskoro dozvieme,“ povedal Mlynář v programe Udalosti, komentáře.

Nehoda vrtuľníku, v ktorom sedel Petr Kellner, sa stala potom, ako narazili do ľadovca. „Petr Kellner miloval adrenalín. Žil veľmi normálny život, mal normálnych kamarátov a samozrejme aj koníčky. Nadovšetko miloval svoju rodinu. Stále chodil do práce. Nebolo to o tom, že by si užíval peniaze, hoci o firmu sa starali jeho manažéri,“ pokračoval v spomienke Mlynář . Zároveň dodal, že Kellner o práci premýšľal, bol vizionár a mal obrovskú charizmu. Nechcel byť celebritou a dokázal premýšľať inak ako ostatní. „Pracoval som s ním jedenásť rokov. Bolo to ako pracovať so Stevom Jobsom. Mal schopnosť vidieť veci inak a mal odvahu rozhodovať. Iba človek s víziou môže tlačiť podnik dopredu,“ povedal jeho spolupracovník

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport