Dallas Mavericks - Phoenix Suns, foto:tasr

Phoenix otočil duel s Dallasom, rozhodol Booker

Basketbalisti Dallasu Mavericks prehrali v noci na utorok šieste stretnutie za sebou v NBA, keď podľahli doma Phoenixu o bod 108:109. Víťaznou trojkou 1,5 sekundy pred koncom ich rozosmutnil Devin Booker, ktorý sa do zostavy Suns vrátil po dvoch týždňoch a celkovo si pripísal 24 bodov, z toho 20 v druhom polčase.

Najlepším strelcom duelu bol Chris Paul v drese hostí s 34 bodmi, za domácich dal Luka Dončič 25. Tréner Phoenixu si po zápase vydýchol, že Booker premenil trojbodový pokus a nie dvojbodový, ktorým by poslal duel do predĺženia. „Začal som si predstavovať, ako hovorím Devinovi, že nebude hrať predĺženie, pretože po svalovom zranení treba strážiť jeho minúty na ihrisku. Tie myšlienky boli doplnené predstavou, ako sa stávam prvým trénerom v NBA, ktorého knokautuje vlastný hráč,“ vtipkoval po zápase podľa TSN Monty Williams. Najdlhšiu víťaznú šnúru v súťaži aktuálne ťahá Memphis Grizzlies, ktorý vyhral v San Antoniu 133:102 a uspel už v siedmom stretnutí v sérii.

V tabuľke Západnej konferencie mu patrí piata priečka. Memphis ukázal silu svojho kolektívu. Už v piatom stretnutí za sebou nazbieralo aspoň päť hráčov dvojciferný počet bodov. Najlepším strelcom tímu bol Gorgui Dieng s 19 bodmi, ktorý ani nepatrí do základnej zostavy. „Posúvame si loptu, nestaráme sa o to, kto dá kôš. Hráme skrátka jednotne,“ povedal Dieng. „Hráči si uvedomujú, že nesebeckosť môže byť základom úspechu. Individuálneho i tímového,“ vyzdvihol kolektívneho ducha Memphisu tréner Grizzlies Taylor Jenkins.