tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Vyhradené parkovacie miesta v Petržalke. Foto: tasr

Petržalské parkoviská budú opäť regulované. Istý čas budú všetci parkovať zadarmo

BRATISLAVA – Pravidlá parkovania budú v bratislavskej Petržalke znovu platné. Platnosť nadobudnú od nedele 23. mája. Rozhodli o tom petržalskí poslanci na piatkovom mimoriadnom zasadnutí miestneho zastupiteľstva, na ktorom schválili nové všeobecne záväzné nariadenie o dočasnom parkovaní motorových vozidiel (VZN) na území mestskej časti. Návrh nového materiálu podporili 26 poslanci, traja boli proti a dvaja sa hlasovania zdržali.

Platnosť VZN o dočasnom parkovaní sa pozastavila koncom apríla. Približne tri týždne sú petržalské parkoviská všetkým k dispozícii bezplatne, uviedla hovorkyňa mestskej časti Bratislava-Petržalka Mária Halašková. „Dôvodom bol predpoklad mestskej časti, že celomestská parkovacia politika odštartuje podľa plánu, teda v januári 2021 a platnosť jej VZN tak bude dostatočná, čo sa ale nestalo,“ poznamenala.

Pokutovanie vodičov je pozastavené

Na dočasné pozastavenie pravidiel parkovacieho systému na území Petržalky berie mestská časť ohľad. „Kontroly vozidiel i prípadné pokutovanie ich majiteľov sú až do dňa účinnosti nového VZN rovnako pozastavené. A platí to aj pre platby, ktoré momentálne tiež nevyberáme,“ povedal na zasadnutí starosta Petržalky Ján Hrčka.

Zredukujú počet vozidiel rezidentov

Znenie schváleného VZN ostáva nezmenené. Zahŕňa tak prísnejšie pravidlá parkovania platné od 1. januára tohto roka, ktoré mestská časť zaviedla na svojom území pre rezidentov a návštevníkov, priblížila Halašková. Medzi pravidlami je napríklad zredukovanie počtu vozidiel rezidentov na dve na osobu a tri na domácnosť. Pripomína, že obmedzená bude aj dĺžka vozidla na maximálne 5,4 metra či pridelenie návštevníckych hodín rezidentom podľa počtu vlastnených vozidiel.

„Striktné podmienky platia od januára aj pre všetkých návštevníkov. Regulované parkoviská sú pre nich spoplatnené nepretržite 24 hodín, sedem dni v týždni sumou jedno euro za každú začatú hodinu parkovania,“ podotkla Halašková.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Petržalské parkoviská budú opäť regulované. Istý čas budú všetci parkovať zadarmo

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku