eReport.sk
Tomáš Petříček, foto: tasr

Petříček verí, že vzťahy ČR s USA sa budú rozvíjať bez ohľadu na víťaza

Vzťahy medzi Českom a Spojenými štátmi sa budú rozvíjať bez ohľadu na to, kto prezidentské voľby v USA vyhrá. Toto svoje presvedčenie vyjadril v stredu v Českej televízii (ČT) minister zahraničných vecí Tomáš Petříček.

„Verím, že bez ohľadu na to, kto tieto voľby vyhrá, sa budú vzťahy medzi Českom a USA rozvíjať,“ povedal šéf českej diplomacie v čase, keď v Spojených štátoch vrcholil súboj o Biely dom a hlasy voličov sa ešte spočítavali.

Podľa Petříčka (ČSSD) rozhodnú o výsledku amerických volieb štáty, kde sa budú sčítavať hlasy odovzdané poštou, ide napríklad o Pensylvániu alebo Michigan. Výsledok bude podľa ministra známy až o niekoľko dní.

Petříček v ČT odmietol, že by bol demokrat Joe Biden preferovaným kandidátom Európskej únie.

O Biely dom súperili v utorkových prezidentských voľbách republikánsky prezident Donald Trump a demokratický kandidát Joe Biden. Trump sa predčasne vyhlásil za víťaza, hoci ešte treba spočítať korešpondenčné hlasy, a povedal, že sa obráti na najvyšší súd, aby toto sčítavanie zastavil. Americkí voliči posielali hlasy poštou sčasti aj preto, aby sa v období pandémie koronavírusu ochránili.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Petříček verí, že vzťahy ČR s USA sa budú rozvíjať bez ohľadu na víťaza

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php