slovenská lyžiarka Petra Vlhová, foto:tasr

Petra Vlhová v zjazde dvanásta, triumf Gutovej-Behramiovej

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová bola po tridsiatke štartujúcich dvanásta v sobotnom zjazde Svetového pohára vo Val di Fassa. Zaostala o 1,29 sekundy za víťaznou Švajčiarkou Larou Gutovou-Behramiovou, ktorá zvýšila svoj náskok na čele celkového poradia SP.

Druhé miesto obsadila jej krajanka Corinne Suterová (+0,32 s) a tretia skončila Nemka Kira Weidleová (+0,68 s). Gutová-Behramiová nadviazala na víťazstvo z prvej súťaže v talianskom stredisku. Dosiahla 32. triumf na podujatiach prestížneho seriálu, z toho jedenásty v zjazde. Zvíťazila v piatej súťaži v rýchlostných disciplínach SP za sebou, horšie ako druhá neskončila už celkovo v siedmich pretekoch v sérii. Do boja o veľký glóbus si pripísala ďalších 100 bodov, Vlhová na druhej priečke celkového hodnotenia SP získala 22 bodov. Dvadsaťdeväťročná Švajčiarka si rovnako ako pred piatkovým víťazstvom vybrala číslo 7.

V čase, keď sa vydala na trať, okupovali tri z prvých štyroch pozícií jej krajanky, medzi úradujúcu majsterku sveta v tejto disciplíne Corinne Suterovú a Michelle Gisinovú s Jasmine Fluryovou sa vklinila Nórka Kajsa Vickhoff Lieová. Gutová-Behramiová opäť predviedla bezchybnú jazdu, čo najviac si držala zjazdársky postoj a na skokoch bola kompaktná. Kúsok po kúsku si budovala náskok a hoci mala pred cieľovou pasážou o čosi nižšiu rýchlosť, pohodlne jej to stačilo na vedenie.

„Keď sa vám darí, nie je podstatné, kde sa konajú preteky. V sobotu som lepšie zvládla prostredný úsek a som rada, že sa dokážem zlepšovať zo dňa na deň. Teším sa na nedeľný superobrovský slalom a urobím všetko, aby som tu vyhrala aj tretie preteky,“ povedala Gutová-Behramiová pre portál laola1.at.