eReport.sk
Petra Vajdová
Petra Vajdová, foto: profimedia

Petra Vajdová po dlhej dobe konečne prehovorila: Takto zvládam materstvo!

Problematická herečka Petra Vajdová (36) má aktuálne dobré obdobie. Okrem materstva si užíva aj nové pracovné príležitosti. Nedávno prehovorila o tom, že materstvo so synom Martinkom jej dáva poriadne zabrať.

Po problémoch zažiarilo slnko

Herečka SND Petra Vajdová prežívala pred pár rokmi veľmi komplikované obdobie. Pre nešťastnú lásku mala veľké problémy s alkoholom a ani psychicky na tom nebola veľmi dobre. Potom, čo nafúkala, mala problémy aj s políciou. V tom čase to aj s jej kariérou išlo dolu vodou.

Nasledovalo liečenie na psychiatrii a veľká bolesť duše. Práve na liečení stretla svojho manžela Martina, do ktorého sa zamilovala. Krátko na to sa prevalilo, že Petra Vajdová čaká svoje prvé bábätko. Všetko sa na dobré obrátilo a na talentovanú, no problematickú herečku zasvietilo slnko a jej život sa dal do poriadku.

Hoci herečka neposkytuje takmer vôbec žiadne rozhovory, pre regionálnu TV Bratislava urobila výnimku. V rozhovore, ktorý poskytla moderátorovi Michalovi Domonkosovi prehovorila aj o materstve.

Aktívna mama

Petrin syn Martinko má aktuálne 22 mesiacov a onedlho oslávi dva roky. Známej mame však dáva poriadne zabrať. „Som matka roka, pretože robím všetky chyby, ktoré môžu historicky prvorodičky robiť. Sú hysterické, boja sa o dieťa a od svojich mám sa učia ako vlastne vychovávať. Matkou sa nestaneš, keď porodíš, ale rokmi sa ňou stávaš,“ povedala Petra Vajdová pre TV BA.

Vo svojej spovedi o materstve pokračovala aj ďalej. „Čiže cez deň to zvládam, druhý deň plačem a volám mame s revom: „Prosím ťa, pomôž mi s tým, ja to už nezvládam.“ Podľa Petry je pomerne komplikované skĺbiť materstvo s pracovnými povinnosťami.

„Ráno vychystať to dieťatko keď je väčšie, je už komplikovanejšie, pretože už nie je pasívne. Kope, hryzie, reve, hádže do mňa mobil, kým ho dám do auta, som spotená všade. Potom ho šupnem k našim a idem do roboty. Hneď z roboty zase bežím po malého a začína mi ďalšia šichta,“ prezradila Petra.

Napriek tomu ju materstvo v podstate baví a napĺňa. „V každom prípade, teraz je to zábavnejšie, lebo už mám parťáka ktorý je smiešny a aj mi rozumie. Vlastne všetko o čom sa s mužom bavíme, chápe. Už je taký kamoš. V začiatkoch som nevedela, čo s tým malým mám robiť,“ priznala známa herečka.

Muž jej pomáha ako vie

Petra Vajdová priznáva, že nie je veľmi trpezlivým typom matky. „Neviem sedieť a pozerať sa 5 až 8 hodín, alebo celý deň na dieťa. Celý deň byť na materskej bola pre mňa oveľa vyčerpávajúcejšie a stresujúcejšie ako to, že mám aj trochu roboty. A môžem byť aj s ním. Cítim sa taká komplexnejšia,“ tvrdí.

Najviac jej so synom Martinkom pomáhajú rodičia. „Veľmi asistujú moji rodičia, pretože s mužom obaja pracujeme. Ale ja som si muža vychovala veľmi dobre. A naučila som ho úplne všetko. Čiže od prebaľovania, varenia pre malého a uspávania. Máme to rozdelené tak, že kto má toho viac, tak sa stará o tú robotu a ten, kto má toho menej, tak o malého. Upratujeme spoločne a všetko robíme napoly,“ priznala.

Vraj jej to takto s manželom Martinom funguje a všetko beží fajn. Voľný čas trávia spoločne, a to najmä vtedy, keď ich syn zaspí. „Začnem si čítať a najkrajší čas je, keď uspíme malého a pustíme si filmy a seriály. Svoj dabing však nepozerám, mám radšej titulky,“ zavtipkovala Vajdová na záver.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport