eReport.sk
Peter Petrov, foto: MV SR

Peter Petrov alias Tiger: Dopočul som sa, že Bočkay mal mesačne platiť bývalému policajtovi

Podnikateľ Dušan Bočkay mal platiť bývalému policajtovi Ladislavovi Vičan mesačne 5 000 až 7 000 eur. Vo svedeckej výpovedi pred Špecializovaným trestným súdom to uviedol Peter Petrov alias Tiger, odvolávajúc sa na informácie od Bočkayovej expriateľky. Ladislav Vičan a bývalý šéf kontrarozviedky Slovenskej informačnej služby Peter Gašparovič sú obžalovaní z obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku.

„Ani jedného z obžalovaných nepoznám. Skutočnosti týkajúce sa prejednávanej veci som nadobudol prostredníctvom iných osôb. A to najmä od osoby pani Martiny Krištofovej, s ktorou som sa zoznámil v Nitre prostredníctvom kamaráta,” zdôraznil Peter P. Momentálne je vo väzbe pre obvinenie v inej trestnej veci.

Úplatok za odblokovanie majetku firmy finančnou správou

Peter Petrov uviedol, že z rozhovoru s Krištofovou tiež vyrozumel, že mal Bočkay zaplatiť 200 000 eur za odblokovanie majetku firmy finančnou správou. Priamu vedomosť o odovzdaní peňazí však nemá. „Najdôležitejšou skutočnosťou, ktorá vo mne zarezonovala bola, že mal pán Bočkay podať na konci roku 2018 trestné oznámenie vo vzťahu k zablokovaniu majetku finančnou správou na osobu Ľudovíta M., ktorý bol toho času šéfom Kriminálneho úradu finančnej správy,” podotkol.

Tvrdí, že s bývalým šéfom KÚFS Ľudovítom M. nemal od polovice roku 2017 dobré vzťahy. „Vypovedám o tom v iných trestných konaniach. Preto som sa zaujímal o pochybenia z jeho strany, či už vo vzťahu k mojej osobe, alebo k iným osobám,“ dodal. Zhoršenie vzťahov mala podľa Petra P. na svedomí tvrdohlavosť oboch. „Nepohodli sme sa na riešení situácie vo vzťahu k mojim spoločnostiam, ktoré spadli do koordinácie finančnej správy a ktoré mi Ľudovít M. pomáhal riešiť,” spresnil s tým, že Ľudovít Makó od neho žiadal odmenu vo výške 80 000 eur.

Dvojica je obžalovaná z obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku. Zadržaní boli na začiatku decembra 2020 počas akcie Judáš. Národná kriminálna agentúra v rámci nej obvinila osem osôb. Medzi obvinenými boli aj bývalý prezident Policajného zboru Milan Lučanský, či námestník SIS Boris Beňa, ako aj ďalší bývalí predstavitelia SIS a bývalí vysokopostavení funkcionári Policajného zboru a finančnej správy.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Peter Petrov alias Tiger: Dopočul som sa, že Bočkay mal mesačne platiť bývalému policajtovi

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti