eReport.sk
Na snímke Peter Pellegrini (uprostred) a členovia novovznikajúcej strany počas tlačovej konferencie, na ktorej predstavili názov novej strany v Bratislave 29. júna 2020. Bude sa volať Hlas - Sociálna demokracia. FOTO TASR - Michal Svítok

Pellegriniho partia poslala tvrdý odkaz Matovičovi so Sulíkom. A vláde

Opatrenia, ktoré v nedeľu prijal ústredný krízový štáb (ÚKŠ), sú výsledkom neschopnosti vlády SR bojovať s pandémiou nového koronavírusu tak, aby sa nemusela zásadne znižovať kvalita života ľudí a aby nemuseli byť ohrozené celé sektory slovenskej ekonomiky. Pre TASR to uviedla novovzniknutá strana Hlas-SD.

Zároveň však tvrdí, že nie je čas na bojkotovanie týchto opatrení. „Vláda premárnila leto, neposilnila stavy hygienikov a ďalších zdravotníkov a zanedbala prevenciu a osvetu. Výsledkom je, že nový koronavírus sa šíri čoraz viac bez kontroly a môže Slovensko priviesť do situácie, v ktorej sa na jar ocitlo Taliansko či Španielsko so stovkami a tisícami obetí,“ tvrdia poslanci okolo Petra Pellegriniho.

Poukázali aj na spor medzi Matovičom a Sulíkom

Za úplne neprijateľné považujú to, aby si v takejto chvíli posielali dvaja vrcholní predstavitelia vlády (premiér Igor Matovič a minister Richad Sulík – pozn. red) urážlivé odkazy cez médiá a sociálne siete. Takéto správanie podľa ich názoru výrazne spochybňuje dôveru ľudí v akékoľvek rozhodnutia vlády a neprispieva k upokojeniu situácie v spoločnosti.

Poukázali na to, že nákazu sa podarí zastaviť len vtedy, ak sa budeme k ostatným správať tak, akoby sme boli infikovaní, a budeme si dávať taký pozor, akoby boli infikovaní všetci v našom okolí.

Treba pristúpiť k razantnému uvoľneniu peňazí

Zároveň žiadajú vládu a jej predsedu Igora Matoviča (OĽANO), aby predstavila plán pomoci postihnutým skupinám obyvateľstva. Tvrdia, že v boji s novým koronavírusom môže Slovensko uspieť, ak dodržiavanie opatrení bude pre ľudí znamenať ohrozenie ich ekonomickej existencie či výrazné zníženie ich sociálneho štandardu.

„Treba pristúpiť k razantnému uvoľneniu peňazí na podporu ekonomiky a k cieleným sociálnym opatreniam pre postihnuté skupiny,“ komentovali.

Hlas-SD navrhuje preto zvýšenie pandemickej OČR pre rodičov, ktorí po zatvorení škôl musia ostať doma so svojimi deťmi, či pomoc mestám a obciam, ktorým dnes chýbajú prostriedky. Rovnako žiada vládu o okamžitú pomoc pre šport z prostriedkov Fondu na podporu športu a rýchle uvoľnenie prostriedkov pre „robotníkov kultúry“, ktorí sú mesiace bez práce a bez príjmu.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pellegriniho partia poslala tvrdý odkaz Matovičovi so Sulíkom. A vláde

Najnovšie