eReport.sk
Peter Pellegrini, foto: tasr

Pellegriniho bývalý asistent prišiel o lukratívnu funkciu: Prečo ho odvolali?

V minulosti stál po boku expremiéra Petra Pellegriniho a vypomáhal mu ako asistent. Dokonca jeho meno svietilo aj v kauze expremiérovho luxusného bytu. Miroslav Čellár prišiel o lukratívne postavenie v miliónovej spoločnosti. Čo sa stalo?

Spoločnosť Slovenská autobusová doprava Zvolen sa pred rokom dostala do sporu s banskobystrickou župou. Pre nezhody s podpisom zmlúv SAD-ka pristúpila ku krajnému riešeniu a odstavila prevádzku dopravy v meste pod Urpínom. Vtedajší šéf vlády Peter Pellegrini sa nezastal župy a jej predsedu Jána Luntera obvinil z neschopnosti. V tom čase sa začalo výraznejšie hovoriť o Pellegriniho prepojeniach práve na zvolenskú SAD-ku. Taktiež sa začal skloňovať výraznejšie Pellegriniho možný konflikt záujmov. Jeho spojkou vo firme mohol byť práve Čellár, ktorý tam roky sedel vo významnej funkcii.

Odvolali ho

Čellár v minulosti pracoval ako asistent známych smeráckych tvárí ako Jana Laššáková, Martin Glváč, a vypomáhal takto aj samotnému Pellegrinimu. Čellár zároveň od roku 2012 plnil vo zvolenskej SAD-ke funkciu člena dozornej rady. EReport zistil, že na jeseň minulý rok o toto zaujímavé miesto prišiel. „Z tejto funkcie bol dňa 29. 10. 2020 odvolaný,” ozrejmila hovorkyňa ministerstva hospodárstva Katarína Matejková. Zaujímavým faktom je, že v oficiálnych databázach ako Finstat je Čellár naďalej vedený ako člen dozornej rady.

Miroslav Čellár (vpravo). – Foto: tasr

Zmeny vo vedení

Minoritným, 38-percentným vlastníkom zvolenskej SAD-ky je totiž štát a to cez firmu MH Manažment. Čo bolo ale dôvodom Čellárovho odvolania? „Po zmene vedenia spoločnosti MH Manažment došlo aj k výmene viacerých zástupcov MH Manažmentu v rôznych spoločnostiach, vrátane dozornej rady SAD Zvolen,” vysvetlila hovorkyňa ministerstva. V MH Manažmente sa totiž nedávno menili šéfovia na vedúcom poste. Na čelo štátnej spoločnosti sa po voľbách postavil Ľuboš Lopatka.

Nápomocný kamarát

Samotný Čellár je už dlhšie spájaný práve s Pellegrinim. Okrem toho, že mu poskytoval asistentské služby, pomohol mu sa vykrútiť aj z pochybností ohľadom kúpy luxusného apartmánu na brehu Dunaja. O byte sa začalo písať krátko po Pellegriniho nástupe do funkcie. Podľa majetkového priznania totiž nesedeli príjmy s jeho výdavkami. Nehnuteľnosť stála 410-tisíc. Z časti ju zaplatil z úspor a hypotéky, no stále mu chýbala ešte určitá čiastka. Tú mu mal doplatiť práve Čellár. Ten od Pellegriniho v minulosti cez svoju firmu PT Group odkúpil halu v hodnote 55-tisíc eur.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity