eReport.sk
Peter Pellegrini, foto: tasr

Pellegrini vyzval koalíciu: Prestaňte obštruovať pri odvolávaní Mikulca a slúžiť hnutiu OĽANO

Nezaradený poslanec Národnej rady SR Peter Pellegrini vyzval koalíciu, aby prestala robiť obštrukcie pri odvolávaní ministra vnútra Romana Mikulca. Hoci sa schôdza malo začať v pondelok, pre neuznášaniaschopnosť pléna sa posunula na utorok (31. 8.). Pellegrini to kritizuje a vyzval predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina), aby nezvolal žiadnu inú schôdzu, kým sa ministrovo odvolanie neprerokuje. Na Mikulca apeloval, aby sám z funkcie odišiel.

Pellegrini chápe parlamentnú obštrukciu. Podčiarkol však, že ide o kľúčového ministra. Vyzval preto kolegov z koalície, aby „prestali slúžiť hnutiu OĽANO na obranu Mikulca, prestali obštruovať a aby umožnili rokovať o návrhu na odvolanie ministra vnútra“. Mikulec už mal podľa neho dávno odísť z funkcie dobrovoľne.

Situácia v rezorte

Poukázal pritom na situáciu v rezorte vnútra a bezpečnostných zložkách. Nevie si predstaviť, že by sa niečo také dialo za jeho vlády. V tejto súvislosti poukázal aj na obvinenie policajného prezidenta Petra Kovaříka. Namieta, že úniky zo spisov šéfa polície začali zaujímať až teraz, keď sa týkajú jeho prípadu, pričom pri iných kauzách doteraz to neriešil.

Exministerka vnútra Denisa Saková (nezaradená) doplnila, že podstatný nie je samotný únik správy z uznesenia o vznesení obvinenia Kovaříkovi, ale to, že obsahuje aj mená policajtov, ktorí v tomto prípade svedčili. „Je mi veľmi ľúto, že takáto správa s ich menami unikala na verejnosť. Viem si predstaviť, aká šikana sa zo strany vedenia Policajného zboru a možno aj ministra začne voči týmto osobám,“ podotkla.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Peter Pellegrini na snímke z videa.
  2. Predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja Erika Jurinová.
  3. Robert Fico (Smer-SD).

Obvinenie voči Kovaříkovi vzniesla Krajská prokuratúra v Bratislave vo štvrtok (26. 8.), týka sa zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa v súbehu so zločinom marenia spravodlivosti. Mal zmariť prebiehajúci zásah zadržiavania, ako aj vykonanie trestno-procesných úkonov s obvinenými osobami Matejom Z. a Petrom P. Kovařík obvinenie odmieta.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pellegrini vyzval koalíciu: Prestaňte obštruovať pri odvolávaní Mikulca a slúžiť hnutiu OĽANO

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti