eReport.sk
Peter Pellegrini. Foto: tasr

Pellegrini vyzval Budaja: Môžete povedať teraz občanom, že nik nemanipuluje vyšetrovania?

Minister životného prostredia Ján Budaj (OĽANO) hovorí o dramatickej očiste v orgánoch činných v trestnom konaní (OČTK) aj o spravodajských hrách. Expremiér a líder mimoparlamentného Hlasu-SD Peter Pellegrini hovorí o marazme a vojne policajných zložiek, ovplyvňovaní vyšetrovaní a zatváraní nevinných. V nedeľnej diskusnej relácii TV Markíza Na telo Budaj podčiarkol, že SIS nie je vyšetrujúci orgán a ani súd, len podáva informácie a podozrenia, z ktorých sa mnohé nepotvrdia.

Pellegrini mu pripomenul, že podozrenia o existencii skupiny v rámci OČTK a ministerstva vnútra, ktorá má manipulovať vyšetrovania, potvrdzuje správa SIS. Dodal, že to potvrdil aj šéf SIS Michal Aláč v Národnej rade (NR) SR s tým, že všetko je zadokumentované a použiteľné ako dôkaz.

Budaj spochybňoval tajných

“SIS si nesie svoju dejinnú stopu,” poznamenal Budaj s tým, že sú v nej štruktúry, ktoré sa nedali a nechceli vymeniť po voľbách. “Chcú nám to zrátať,” dodal. Zdôraznil, že tajná služba nie je vyšetrujúci orgán a už vôbec nie súd. Podľa jeho slov len podáva informácie a podozrenia kompetentným osobám. “Nedajú sa použiť v zmysle, že by bol obraz úplný,” dodal. Opozícia v tomto podľa neho zneužíva to, že ľudia nemajú obvykle skúsenosť so správami SIS. “Sú v nich často indície, ktoré sa nepotvrdia,” uviedol. Je presvedčený, že minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) v krátkej dobe po ukončení vyšetrovaní všetko vysvetlí.

Klame SIS či Mikulec? Opýtal sa expremiér Budaja

“Klame SIS či Mikulec? Môžete povedať teraz občanom, že nik nemanipuluje vyšetrovania?” pýta sa expremiér. Ak to tak nie je, tak potom podľa neho zrejme klame SIS a vláda by s ňou mala “robiť poriadky”. Pellegrini hovorí, že SIS všetky podozrenia zadokumentovala a môžu byť využité ako dôkaz. “Viem so stopercentnou istotou, že informácie, že sa niečo také deje, dostávali predstavitelia štátu už niekoľko mesiacov predtým,” dodal. Potvrdili to podľa neho aj konkrétni ústavní činitelia.

V súvislosti so snahou opozície odvolať Mikulca Budaj poznamenal, že ak sú nejaké otázniky o jeho minulosti, treba ich vysvetliť. Je presvedčený, že pochybnosti o jeho bezúhonnosti budú otvorené, zverejnené a vyšetrené.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport