eReport.sk
Peter Pellegrini
Peter Pellegrini požíva v súčasnosti medzi Slovákmi najväčšiu dôveru. Zdroj: FB / Peter Pellegrini

Pellegrini vyjadril plný rešpekt k verdiktu: Novým europoslancom praje, aby dôstojne reprezentovali SR


Zvolený prezident SR Peter Pellegrini praje novým slovenským europoslancom, aby dôstojne reprezentovali Slovenskú republiku. Uviedol to na sociálnej sieti. Zároveň sa poďakoval všetkým, ktorí sa na voľbách do Európskeho parlamentu zúčastnili. Teší ho, že volebná účasť bola výrazne vyššia ako v posledných eurovoľbách.

,,Ďakujem všetkým, ktorí sa zúčastnili na voľbách do Európskeho parlamentu. Ak sa má vôľa ľudí na Slovensku prejavovať vo volebných miestnostiach, a nie so zbraňami na námestiach, je nesmierne dôležité využiť svoje volebné a ústavné právo vždy, keď je na to príležitosť. Preto ma teší, že volebná účasť bola výrazne vyššia ako v posledných eurovoľbách. Čím viac ľudí príde voliť, tým silnejší mandát odovzdajú tým, ktorých poverujú správou vecí verejných,“ uviedol v statuse.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Andrej Babiš v poslednej predvolebnej debate
  2. Premiér Robert Fico (Smer-SD)/ Šéf PS Michal Šimečka

Reprezentuje celú Slovenskú republiku

,,K verdiktu voličov vyjadrujem plný rešpekt a blahoželám všetkým zvoleným poslancom Európskeho parlamentu, ktorým sa dostalo cti reprezentovať v Bruseli Slovenskú republiku. Je to skutočná česť a obrovská zodpovednosť – a každý z nových europoslancov by si mal pri svojich vystúpeniach či hlasovaniach naplno uvedomiť, že nereprezentuje len svoju politickú stranu či európsku frakciu, ale celú Slovenskú republiku,“ dodal zvolený prezident.

Zdroj: tasr/fb

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pellegrini vyjadril plný rešpekt k verdiktu: Novým europoslancom praje, aby dôstojne reprezentovali SR

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: