eReport.sk
Peter Pellegrini za rečníckym pultom počas tlačovky Hlasu.
Peter Pellegrini za rečníckym pultom počas tlačovky Hlasu. Foto: fb/eReport

Pellegrini to povedal jasne: Nemám istotu, že Fica vydajú spravodlivosti, žiadosť nepodporím

Nezaradení poslanci Národnej rady (NR) SR okolo Petra Pellegriniho nepodporia žiadosť o vydanie do väzby lídra Smeru-SD Roberta Fica. Na štvrtkovej tlačovej konferencii vyhlásil, že nemajú istotu, či by pri súčasnej vláde a v aktuálnej situácii vydali kohokoľvek z NR SR do rúk spravodlivosti. Hovorí o manipulovaní spravodlivosti a vyšetrovaní.

Nema istotu v spravodlivosti

„Nemáme istotu, že by sme hlasovaním vydali akéhokoľvek človeka z NR SR spravodlivosti, pretože máme vážne pochybnosti, či na Slovensku spravodlivosť reálne funguje alebo sa naozaj dokáže manipulovať spravodlivosť v prospech politických špičiek,“ povedal Pellegrini. Vydanie by podľa jeho slov nepodporili v pléne, ani ak by išlo o koaličného poslanca. Pri súčasnej vláde je Pellegrini presvedčený, že by hlasovaním vydali poslanca na politický revanš. Podčiarkol, že hlasovaním o žiadosti prokuratúry nerozhoduje parlament o tom, či niekto bude potrestaný za trestný čin. Skonštatoval, že obvinenie je vznesené, súdy rozhodnú a ak má polícia „všetko rozpracované“, tak mať aj dosť dôkazov a výpovedí. Nevidí preto dôvod na kolúznu väzbu.

Nezákonné lustrácie

Pellegrini reagoval aj na nové informácie v prípade nezákonných lustrácií. Myslí si, že sa mohli pokojne diať aj bez vedomia vlády. Nikdy vo funkcii podľa vlastných slov nebol svedkom, že by vláda vydala pokyn na lustrácie nejakej osoby.

Zdroj: Tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pellegrini to povedal jasne: Nemám istotu, že Fica vydajú spravodlivosti, žiadosť nepodporím

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Šport

Zaujímavosti