eReport.sk
HLAS je pripravený.
Líder strany HLAS -SD Peter Pellegrini. Foto: fb/pellegrini.peter

VIDEO Pellegrini: Pani prezidentka, konajte! Po prevalených kauzách je čas vymenovať úradnícku vládu

Pani prezidentka, konajte! Vymenujte úradnícku vládu! Takto v krátkom videu na sociálnej sieti apeluje predseda mimoparlamentnej strany HLAS – sociálna demokracia Peter Pellegrini na hlavu štátu. Situácia je totiž podľa neho neudržateľná.

„Už viac ako mesiac vyzývame pani prezidentku, aby odobrala poverenie Eduardovi Hegerovi. Aby ukončila toto trápenie, marazmus a chaos, v ktorom sa Slovensko nachádza,“ hovorí vo videu Pellegrini. Dodáva výzvu, aby „prezidentka konečne vymenovala konečne úradnícku vládu, ktorá nás v pokoji dovedie k predčasným parlamentným voľbám“.

Peter Pellegrini apeluje na prezidentku Zuzanu Čaputovú.

Zdroj: fb/pellegrinipeter

K ministerským kauzám

Pellegrini vo videu pokračuje: „Kauza ministra Vlčana len potvrdila naše slová, že takto to do 30. septembra ísť nemôže. Nehovoriac o tom, že za Vlčanovu dotáciu by mal vyvodiť politickú zodpovednosť aj minister životného prostredia Budaj, ktorý sa pod ňu podpísal a ktorý mu ju pridelil.“

Pellegrini tiež dodáva: „Nebudem už dvakrát spomínať ani pochybné machinácie s pozemkami a majetkom ministerstva vnútra, pod taktovkou ministra Mikulca.“

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Heger má opozičných politikov v zuboch
  2. Pofidérne dotácie
  3. HLAS sa pýta na Mikulcove majetkové prevody
  4. Samuel Vlčan.

Už je toho dosť!

„Pani prezidentka, nie je toho už naozaj veľa a dosť? Chcem vás z tohto miesta tentokrát naozaj úprimne požiadať a vyzvať, aby ste prijali konečne rázne rozhodnutie vo vzťahu k občanom Slovenskej republiky. Vo vzťahu k tejto hrozivej situácii, ktorá tu vládne,“ apeluje Peter Pellegrini.

Líder strany HLAS – sociálna demokracia ďalej vyzýva Zuzanu Čaputovú, „aby rozhodla, že v najbližších dňoch vymenuje úradnícku vládu“. To je podľa neho najrozumnejšie riešenie. Dokáže „aspoň ako-tak upokojiť už aj tak dosť napätú situáciu v slovenskej spoločnosti a pripraviť Slovensko na predčasné demokratické parlamentné voľby“.

„Pani prezidentka verím, že tentokrát sa už k tomuto problému neobrátite chrbtom. A začnete ako hlava štátu, posledná osoba, ktorá má dnes akú-takú legitimitu od občanov tejto krajiny aj konať,“ uzatvára svoj videoapel Pellegrini.

Zdroj: fb/pellegrinipeter


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Pellegrini: Pani prezidentka, konajte! Po prevalených kauzách je čas vymenovať úradnícku vládu

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php