eReport.sk
Peter Pellegrini, predseda strany HLAS - sociálna demokracia. Foto: fb/pellegrini.peter

VIDEO Pellegrini: Museli sme sa rozhodnúť zodpovedne! Slovensko nebude prešľapovať na mieste


Veľmi sme chceli, aby ste vo voľbách mohli voliť za niečo, a nie proti niekomu. Hlas stál po voľbách na mimoriadne dôležitej križovatke. Skončili sme na treťom mieste, ale bez nás nebolo možné zložiť žiadnu z možných volebných koalícií. Preto sme sa museli veľmi zodpovedne rozhodnúť, ktorou cestou sa vydáme. Uviedol to na sociálnej sieti Peter Pellegrini, líder strany HLAS – sociálna demokracia.

„Pri našom rozhodovaní sme si dôkladne pripomenuli, čo sme vám pred voľbami sľúbili. Sľúbili sme, že sa pokúsime vytvoriť stabilnú vládu, ktorá vyvedie Slovensko z chaosu a marazmu,“ povedal vo videu Pellegrini. Povedal tiež, že Slovensko nebude „čiernou dierou“ Európy a nebude ani prešľapovať na mieste.

Pellegrini potvrdil sedem rezortov pre Hlas

Podpísané memorandum plne zodpovedá všetkým prioritám a predstavám strany Hlas-SD, vyhlásil v stredu po podpise dokumentu o vzniku budúcej koalície so Smerom-SD a SNS líder Hlasu Peter Pellegrini. Potvrdil, že Hlas má v novej koalícii prebrať zodpovednosť za sedem rezortov.

Pellegrini chce, aby čo najskôr vznikla vláda, ktorá nebude obťažovať občanov svojimi vnútornými hádkami, politickými vnútornými rozpormi, ale od prvého dňa začne riešiť problémy aj vnášať impulzy dlhodobého charakteru. Prezidentku Zuzanu Čaputovú požiadal líder Hlasu o maximálnu súčinnosť.

Pellegrini: Nemáme čas na vládu, ktorá sa bude učiť

„Už nemáme čas ani luxus, aby sme mohli mať vládu, ktorá sa bude učiť, aké je to vládnuť, alebo ktorá bude potrebovať mesiace, ak nie roky, aby odstraňovala extrémne ideologické rozdiely medzi sebou. A preto som presvedčený, že aj naše rozhodnutie vstúpiť do tejto koalície je správne,“ vyhlásil Pellegrini. Verí, že nielen memorandum, ale aj koaličná zmluva a programové vyhlásenie vlády bude reflektovať priority, s ktorými Hlas-SD išiel do volieb.

Memorandum podľa Pellegriniho rešpektuje vôľu voliča, ktorý rozhodol o víťazstve Smeru vo voľbách. Vyzdvihol tiež, že budúca vláda sa zaviazala robiť všetko pre zvyšovanie životnej úrovne občanov. Zároveň je pripravená urobiť všetko pre vyšší hospodársky rast, ako ho predpovedajú odborníci či medzinárodné inštitúcie. Chce tiež zachovať sociálny štandard. Uistil, že nová koalícia nebude meniť zahraničnopolitický kurz štátu. Miesto Slovenska vidí v Európskej únii a NATO. „S tým, že vo všetkých týchto inštitúciách budeme vždy zastupovať záujmy občanov SR, národnoštátne záujmy tejto krajiny,“ dodal.

Zdroj: fb/pellegrini.peter, tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Pellegrini: Museli sme sa rozhodnúť zodpovedne! Slovensko nebude prešľapovať na mieste

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: