eReport.sk
Pellegriniho Lengvarského koniec neprekvapil
Peter Pellegrini, líder HLAS-u. Foto: tasr

VIDEO Pellegrini: HLAS sa nespojí s čertom-diablom len aby bol pri moci! Progresívcov nepoznám, neviem, čo chcú so Slovenskom urobiť

Nikdy nezapriem svoju politickú minulosť. Bol som v politike veľa rokov a na vysokých štátnych pozíciách. Ale priznám si aj chyby, poučil som sa. Som určite lepšie pripravený než predtým na výkon vážnych štátnych funkcií. Povedal to v rozhovore pre eReport líder strany HLAS – Sociálna demokracia Peter Pellegrini. Zhováral sa s ním Dominik Papala.

Odpovedal na otázku, či by v prípade dobrého výsledku v predčasných parlamentných voľbách v septembri išiel do koalície so Smerom. V minulosti totiž spoluprácu so stranou Roberta Fica vylúčil. Priamej odpovedi sa však vyhol.

Petra Pellegriniho spovedal pre eReport Dominik Papala.

Zdroj: youtube/@ereporttv

Hlas stanovil podmienky pre vstup do koalície

„Na sneme sme stanovili vcelku konkrétne a zásadné podmienky, za akých je Hlas ochotný ísť do vládnej koalície. Teraz bude skôr na tých iných stranách, ktoré si musia naše podmienky prečítať a povedať, či s nimi súhlasia alebo nie,“ odpovedal Pellegrini.

Dodal, že s kým možnú koalíciu prípadne uzavrú, bude závisieť aj od toho, koľko strán sa do parlamentu dostane a v akej sile. Potom bude podľa neho dôležité aj to, či tá koalícia bude mať šancu vydržať a prežiť aj nejaké vážne turbulencie. Zároveň, zdôraznil Pellegrini, sa budú musieť koaličné strany nejakým spôsobom programovo zhodnúť. „Ale teraz menovať strany už do volieb samozrejme nebudem,“ uzavrel tému.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Šéf hnutia Progresívne Slovensko Michal Šimečka.

Percentá sú jedna vec, skúsenosti druhá

Líder Hlasu odpovedal tiež na otázku, že hoci označil Progresívne Slovensko za neskúsené a nevyzreté, či by si čisto teoreticko-hypoteticky vedel predstaviť s ním vládnuť. Progresívcom prieskumy totiž predpovedajú vysoký zisk hlasov.

„Percentá sú jedna vec, ale skúsenosti a schopnosti druhá vec. Áno, myslím si, že je to strana neskúsená a skôr taká ´aktivistická´. Možno s dobrými myšlienkami a nadšením, ale podľa mňa s veľmi slabým prehľadom o skutočnej realite, ako politický svet beží a aké ťažké je riadiť krajinu,“ povedal Pellegrini. Dodal, že progresívcov ani nepozná a ich šéfa Michala Šimečku videl dvakrát v živote. Zdôraznil tiež, že nevie, aké majú o prípadnej vláde predstavy, pretože „zatiaľ sú to to len také vzletné reči. veľké gestá, veľký marketing“.

Hlas má dve najdôležitejšie priority

Podľa Pellegriniho je tiež dôležité, čo by progresívci v prípade vysokého volebného zisku chceli so Slovenskom urobiť. „Mohlo by sa stať, že prídu s takými návrhmi, že Hlas – tak ako som povedal – pôjde radšej do opozície než aby sa spojil s čertom-diablom, len aby bol pri moci. To určite neurobíme,“ zdôraznil líder Hlasu.

V prípade volebného víťazstva má Peter Pellegrini dve najdôležitejšie priority: Vybudovať silný štát, ktorý naspäť získa kontrolu nad energetickými podnikmi a dokáže zasiahnuť aj do extrémneho zvyšovania potravín. A z dlhodobého hľadiska chce realizovať veľký program definitívneho odstránenia regionálnych rozdielov.

Zdroj: youtube/@ereporttv


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Pellegrini: HLAS sa nespojí s čertom-diablom len aby bol pri moci! Progresívcov nepoznám, neviem, čo chcú so Slovenskom urobiť

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php