eReport.sk
Pellegrini reaguje
Predseda parlamentu, strany Hlas-SD a už aj oficiálny kandidát na prezidenta Peter Pellegrini nevylučuje, že určité zmeny v návrhu novely Trestného zákona nastať môžu. Foto: FB / Hlas-SD

VIDEO Pellegrini: HLAS na ľuďoch nikdy šetriť nebude! Bankovú daň chce použiť napr. v zdravotníctve

Pellegrini: Predchádzajúca vláda prijala obrovské množstvo obligatórnych, teda opakujúcich sa výdavkov, ktoré nás čakajú každý rok. A neviem si predstaviť, ktorý z nich by sme mohli škrtať. Pretože my v Hlase určite nikdy nedovolíme škrtať seniorom, určite nebudeme škrtať ľuďom, ktorí potrebujú nejakú sociálnu pomoc. Nejaké veľké priestory na veľké škrtanie tu nevidím. Uviedol to líder Hlasu Peter Pellegrini vo videu na sociálnej sieti.

„Pýtate sa ma, kde získame peniaze na pomoc ľuďom. Je to správna otázka. Chcem vás ubezpečiť, že ľuďom určite nebudeme zvyšovať dane. Je tu len niekoľko mimoriadne ziskových odvetvi ako energetika, banky, či veľké reťazce. Tu je zvýšené zdanenie namieste a z týchto prostriedkov budeme financovať pomoc ľuďom,“ hovorí Pellegrini.

Peter Pellegrini o plánoch, ako pomôcť potrebujúcim a „neškrtať“.

Zdroj: youtube/@hlassocialnademokracia

Bankovú daň chce použiť do zdravotníctva

S jeho slovami súvisí iný status. Na inom mieste píše, že banky sa odtrhli z reťaze a vláda s tým nerobí nič. „Inflácia požiera úspory ľudí a finančné domy najviac zarábajú na úrokoch. V prvom polroku 2023 to bola zhruba miliarda. Vlani o zhruba dvesto miliónov eur menej,“ píše Pellegrini v statuse.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Amaterizmu odzvonilo!

Zisky podľa neho odchádzajú do zahraničia a Slovensko z toho nemá takmer nič. „To zastavíme! Ak banky do volieb neprídu s vlastným riešením, ako sme ich k tomu vyzvali, zavedieme bankovú daň, ktorú pravicová vláda zrušila, aby sme tieto zisky udržali na Slovensku a investovali ich späť do ľudí. Takto by sme mohli získať až 300 000 000 eur ročne a použiť ich napríklad v zdravotníctve,“ uvádza plány.

„Silný štát sa nebojí postaviť medzinárodným spoločnostiam. A vždy sa postará o ľudí,“ uzatvára líder strany HLAS – Sociálna demokracia.

Zdroj: fb/pellegrini.peter


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Pellegrini: HLAS na ľuďoch nikdy šetriť nebude! Bankovú daň chce použiť napr. v zdravotníctve

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre