eReport.sk
Zuzana Čaputová a Peter Pellegrini. Zdroj: tasr

Pellegrini bol s prezidentkou, potom nazval Matoviča alibistom: Hodil celú vinu na vedcov!

Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa v pondelok stretla s expremiérom Petrom Pellegrinim (Hlas-SD). Potvrdil to jej hovorca Martin Strižinec. “O stretnutie ju požiadal ešte koncom minulého týždňa. Na stretnutí jej osobne ozrejmil výzvu, ktorú jej adresoval prostredníctvom médií,” priblížil Strižinec. Pellegrini sa podľa slov svojej hovorkyne Patrície Medveď Macíkovej nebude k stretnutiu vyjadrovať.

Pellegrini minulý týždeň vyzval súčasnú vládu, aby podala demisiu do rúk prezidentky. Hlavu štátu zároveň vyzval, aby po prijatí demisie vymenovala úradnícku vládu zloženú z odborníkov až do predčasných parlamentných volieb. Vyhlásil, že by to bolo základným krokom k obnoveniu dôvery občanov v štát a deklaroval podporu takejto vláde v Národnej rade SR zo strany jeho poslancov.

Matovič predviedol ukážkový koncert alibizmu

Po stretnutí s hlavou štátu expremiér reagoval aj na pondelkovú tlačovú besedu predsedu vlády Igora Matoviča (OĽaNO), ktorý sa rozhodol kvôli zlej epidemiologickej situácii na Slovensku zvolať okrúhly odborníkov a vedcov. Pellegrini jeho vystúpenie na tlačovke označil za “koncert alibizmu”.

“Premiér Igor Matovič dnes predviedol ukážkový koncert alibizmu. Namiesto toho, aby sa pozrel pravde do očí a priznal, že kvôli chybám jeho vlády na Slovensku zbytočne umierajú ľudia, hodil celú vinu na vedcov, ktorých radami sa vraj už deväť týždňov riadime. Tak aby bolo zrejmé – neriadime. Vedci žiadali tvrdý lockdown pred Vianocami – odmietol ho premiér, pretože sa podľa vlastných slov bál tlačovky SaS. Naopak, v januári vedci varovali pred ďalším plošným testovaním – a mali sme ho, pretože ho v rámci svojej posadnutosti antigénovými testami presadil samotný Igor Matovič,” napísal na sociálnej sieti Pellegrini.

Jedinou snahou Matoviča je zbaviť sa zodpovednosti

Matovičovi vyčíta, že dnes zvoláva vedcov, ktorých celé týždne ignoroval. “V prvej vlne mu stáli za chrbtom, dnes stojí pred kamerami sám a dokonale bezradný. Slovensko je na čele tragického rebríčka v prírastku úmrtí a už, žiaľ, aj na čele rebríčka v počte hospitalizovaných. A jedinou snahou Igora Matoviča je zbaviť sa vlastnej, nepopierateľnej a neodňateľnej zodpovednosti. Po dnešku ešte viac platí návrh HLASU z minulého týždňa. Ak majú prestať zbytočne umierať ľudia, musí vláda bezodkladne podať demisiu. A do predčasných parlamentných volieb nech povedie Slovensko vláda odborníkov. Vláda a premiér definitívne zlyhali,” uzavrel bývalý premiér, líder strany Hlas-SD a nezaradený poslanec slovenského parlamentu.

Zdroj: fb/pp

Zdroj: tasr

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.