Peter Pekarík, foto:instagram

Pekarík bol pri výhre Herthy. Otočili mestské derby

Petrovi Pekaríkovi sa v aktuálnom ročníku nemeckej Bundesligy darí. Je stabilnou súčasťou základnej zostavy Herthy Berlín. Dôveru trénera pretavuje v každom jednom zápase dobrým výkonom.

Futbalisti Herthy Berlín dosiahli cenené víťazstvo. V piatkovom mestskom derby 10. kola najvyššej nemeckej súťaže zdolali na vlastnom štadióne Union Berlín 3:1. Dva góly vrátane víťazného strelil Krzysztof Piatek, vyrovnávajúci zásah dosiahol v 51. minúte slovenský reprezentačný obranca Peter Pekarík. „Je pre nás veľký úspech, že sme zvíťazili v derby,“ vyhlásil tréner domácich Bruno Labbadia. Jeho zverenci dohrávali v početnej nevýhode už od 23. minúty, keď videl červenú kartu Robert Andrich. Pekarík vyrovnal na 1:1 krátko po zmene strán, poľský útočník pridal v rozpätí 74. a 77. minúty víťazný zásah i poistku.

Herthe patrí po troch víťazstvách z desiatich zápasov jedenásta priečka so ziskom 11 bodov. „Najprv sme vôbec nehrali dobre, preto som sa rozhodol nasadiť Piateka a Javaira Dilrosuna,“ vysvetlil svoje polčasové ťahy kouč Labbadia. Jeho zverenci napriek triumfu zostávajú v päťbodovom závese za mestským rivalom, ktorý figuruje na šiestej priečke. „Pokiaľ by sme celý čas hrali s jedenástimi hráčmi, skončilo by sa to rozdielnym výsledkom,“ vyhlásil kapitán Unionu.