Hráči Bostonu, foto:ig/b.b.

Pastrňák hetrikom pomohol Bostonu, Tatar proti Ottawe nebodoval

Hokejisti Bostonu zvíťazili v nedeľnom zápase NHL pod voľnou oblohou nad Philadelphiou 7:3. Hlavnou postavou duelu v rezorte pri jazere Tahoe v Nevade bol český útočník David Pastrňák, ktorý dosiahol hetrik. Slovenský brankár v drese Bruins Jaroslav Halák kryl na striedačke chrbát Fínovi Tuukkovi Raskovi.

Desiaty hetrik Pastrňáka

Pastrňák si pripísal svoj desiaty hetrik v kariére, keď sa presadil v úvodoch prvých dvoch tretín a v závere duelu. „Medveďom“ sa v tejto sezóne proti Flyers darí, keď uspeli aj v piatej vzájomnej konfrontácii. Tentoraz to však mali jednoduchšie, keďže Philadelphii opäť chýbalo až šesť hráčov, ktorí figurovali na covidovej listine. Medzi nimi aj Jakub Voráček či kapitán Claude Giroux.

Zdroj: ig/nhl

Tatar bez bodu

Hráči Montrealu prehrali druhýkrát za sebou, keď podľahli v Ottawe 2:3 po predĺžení. Slovenský útočník Tomáš Tatar odohral 10:59 minúty a pripísal si jeden hit. Washington si na svojom ľade poradil s New Jersey 4:3. V domácom drese hviezdil T.J. Oshie, ktorý k dvom gólom pridal aj asistenciu. Zdeno Chára odohral za Caps 18:29 minúty, päťkrát ohrozil súperovu bránku, no napokon mal na konte iba mínusový bod a dve 3:4 trestné minúty.