eReport.sk
Vladimír Pčolinský je na slobode Foto: instagram

Parlament dostal košom: Prokurátor z Lipšicovho úradu V. Pčolinského medzi poslancov nepustí!


Exsiskár Pčolinský poslancov informovať o ničom nebude, zostáva vo väzbe a do parlamentu nepríde. Rozhodol o tom prokurátor z Úradu špeciálnej prokuratúry, ktorej šéfuje Daniel Lipšic. Zatiaľ podrobnosti tohto kroku nie sú známe.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) nevyhovel žiadosti Národnej rady (NR) SR o predvedenie obvineného bývalého riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimíra Pčolinského. Informoval o tom hovorca Generálnej prokuratúry SR Dalibor Skladan.

O rozhodnutí už informoval aj šéf parlamentu

Do pléna Národnej rady (NR) SR nepríde bývalý riaditeľ Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimír Pčolinský, ktorý je aktuálne vo väzbe. Na poslaneckom grémiu o tom informoval predseda NR SR Boris Kollár (Sme rodina), potvrdila to aj prokuratúra.

Mimoriadna schôdza pokračuje v neverejnom režime, trvať bude do prerokovania, čiže v prípade potreby aj po 19.00 h. „Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry žiadosti NR SR o predvedenie obvineného V. P. nevyhovel a nevydal súhlas na jeho predvedenie,“ uviedol hovorca Generálnej prokuratúry SR Dalibor Skladan.

Schôdzu prerušili ešte dopoludnia

Mimoriadne rokovanie by podľa predsedníčky poslaneckého klubu Za ľudí Jany Žitňanskej chceli ukončiť v stredu, aby vo štvrtok (27. 5.) mohli pokračovať v riadnej 28. schôdzi NR SR.

Schôdzu prerušili ešte dopoludnia, plénum odsúhlasilo procedurálny návrh, aby bol na rokovaní prítomný aj exšéf SIS Vladimír Pčolinský O ďalšom postupe rokovalo grémium. Mimoriadne rokovanie parlamentu inicioval Smer-SD, chce na nej prebrať stretnutie najvyšších predstaviteľov štátu v budove SIS.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Parlament dostal košom: Prokurátor z Lipšicovho úradu V. Pčolinského medzi poslancov nepustí!

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne