eReport.sk
počasie, slnko, teplo, horúčava
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock.com

Paráda, dnes nám meteorológovia predpovedajú prvý letný deň!


BRATISLAVA – Milovníci slniečka a teplejších dní sa konečne dočkali. Prirodzene, nie na celom Slovensku, ale konečne prichádzajú krajšie dni aspoň na jeho väčšiu časť územia.

Slováci sa už nevedeli dočkať tepla, pretože zima bola naozaj dlhá a viac slnka im nedoprial ani apríl. V týchto dňoch sa to ale podľa Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) konečne vylepšuje. Ako informujú naši hydrometeorológovia na sociálnej sieti, v obci Slovenský Grob v okrese Pezinok bol v pondelok (2. 5.) najteplejší deň. Teplota tam dosiahla 24,5 stupňa Celzia.

Bude veľa oblačnosti a početné prehánky, ale aj slniečko

Teplota vzduchu vystúpila na viacerých miestach na 18 až 23 °C, ojedinele aj na viac ako 24 stupňov. Takúto teplotu podľa TASR namerali meteorológovia aj v Nitre či Ožďanoch v okrese Rimavská Sobota. Naopak, najnižšia teplota sa v polohách do 1000 metrov nad morom vyskytla v obci Vyšná Boca v okrese Liptovský Mikuláš, kde bolo podľa SHMÚ o desať stupňov chladnejšie ako v najteplejších lokalitách.

Pri slnečnom počasí nie je vylúčené, že už dnes zaznamenáme prvý letný deň v tomto roku.

„Prvý deň aktuálneho týždňa priniesol na naše územie oblačné počasie s početnými prehánkami. Viac oblačnosti bolo v horských oblastiach, nad Podunajskou a Východoslovenskou nížinou bolo, naopak, o niečo viac slnka,“ zhodnotili meteorológovia, ktorí pomerne teplý deň očakávajú aj v utorok. „Bude síce dosť veľa oblačnosti a aj početné prehánky, avšak pri slnečnom počasí nie je vylúčené, že už dnes zaznamenáme prvý letný deň v tomto roku,“ poukázal SHMÚ.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Paráda, dnes nám meteorológovia predpovedajú prvý letný deň!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: