tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Foto: shutterstock

Papierové utierky sú dobrými pomocníkmi. Nie však vždy

Papierové utierky sú neodmysliteľnou súčasťou takmer každej domácnosti. Ich využitie je prakticky všestranné. Ale ak na ne prestanete myslieť, uvedomíte si, že väčšinu vecí je lepšie vyčistiť opakovane použiteľnou špongiou alebo handričkou. Ušetrite papier pomocou týchto tipov.

Papier nie je vždy najlepší

Papierové utierky sú v dnešnej dobe veľmi obľúbené, no nie všetci vedia kedy je vhodné ich použiť a kedy radšej nie. Ak ste nimi nedávno vyčistili svoje elektronické obrazovky, zrkadlá alebo vaňu, zbytočne nimi mrháte. Tu je niekoľko vecí, ktoré by ste mali čistiť hubkami alebo opakovane použiteľnými handričkami.

Vaňa

Na čistenie vane je najlepšie použiť hubku. Foto: shutterstock

Než siahnete po papierovej utierke, dobre si rozmyslite, čím nečistoty z umývadla, sprchy alebo vane odstránite. Najlepším spôsobom, ako vyčistiť zvyšky mydla, je použitie zmesy octu a saponátového mydla na odstránenie špiny, umyte hubkou a potom utrite do sucha čistou handričkou.

Utieranie rúk pri varení

Pri varení si ruky utierajte do zástery. Foto: shutterstock

Je ľahké len tak chytiť útržok z rolky, aby ste si vysušili mastné, lepkavé prsty, ale skúste tomu odolať. Pri varení radšej noste zásteru. Možno ju aj máte zavesenú v kuchyni a málokedy, alebo možno nikdy ste ju nepoužili. Pri varení nielen ušetríte papier, ale zároveň pri tom ochránite svoje oblečenie. Jednoducho si utierajte ruky do zástery a pokračujte vo varení.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Papierové utierky sú dobrými pomocníkmi. Nie však vždy

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku