eReport.sk
Pápežovi anjeli mieru?
Pápež František číta kázeň na nedeľnej omši počas pastoračnej návštevy mesta L´Aquila 28. augusta 2022. Foto: tasr/ap

Pápežovi anjeli mieru? Svätý Otec plánuje dopomôcť prímeriu medzi Ukrajinou a Ruskom!

Pápežovi anjeli mieru? Pápež František by chcel do Ruska a na Ukrajinu vyslať mierových vyslancov s cieľom pokúsiť sa dosiahnuť prímerie medzi Moskvou a Kyjevom. Vo štvrtok o tom informovala vatikánska spravodajská stránka Il Sismografo, na ktorú sa odvoláva agentúra Reuters.

Pápežovi anjeli mieru?

Vatikán by mal podľa informácií uvedeného katolíckeho webu vyslať do Kyjeva bolonského arcibiskupa Mattea Zuppiho, ktorý by viedol rozhovory s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským.

Stretnutie s Putinom

Do Moskvy by mal zase vycestovať arcibiskup Claudio Gugerotti, prefekt Dikastéria pre východné cirkvi, ktorý by sa stretol so šéfom Kremľa Vladimirom Putinom.

V správe Il Sismografo sa píše, že Zelenskyj i Putin súhlasili so stretnutím s pápežskými vyslancami. Web však ďalšie podrobnosti neuvádza, a ani nemenuje svoje zdroje.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Prezidentka SR Zuzana Čaputová
  2. Treba spraviť poriadok

Hovorca Vatikánu Matteo Bruni správu nechcel komentovať a novinárov odkázal na nedávne vyjadrenie štátneho sekretára Pietra Parolina. Ten uviedol, že „teraz nastal čas na prevzatie iniciatívy na dosiahnutie spravodlivého mieru na Ukrajine“.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pápežovi anjeli mieru? Svätý Otec plánuje dopomôcť prímeriu medzi Ukrajinou a Ruskom!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php