eReport.sk
Pápež František
Pápež František. Foto: shutterstock/giulio napolitano

Pápež ukončil všetky dohady a špekulácie: Stretne sa aj s Orbánom!

Pápež František si v rámci svojej septembrovej návštevy Maďarska naplánoval aj krátke stretnutie s tamojším premiérom Viktorom Orbánom. Vyplýva to z programu pápežovej cesty do Maďarska a na Slovensko (12.-15. septembra), ktorý Vatikán zverejnil v stredu. Informuje o tom agentúra DPA.

Pápež plánuje po príchode na letisko v Budapešti polhodinové stretnutie s Orbánom, ako aj schôdzku s maďarským prezidentom Jánosom Áderom v tamojšom Múzeu výtvarných umení.

Osemdesiatštyriročný František o svojej ceste do Maďarska informoval ešte v marci a pritom zdôraznil, že nejde o oficiálnu štátnu návštevu, pripomína agentúra APA. Preto bolo doposiaľ nejasné, či sa s premiérom Orbánom stretne.

Pápež sa pred návštevou Slovenska zastaví v Maďarsku:

  1. Pápež František
  2. Pápež František

Slovensko navštívil pápež naposledy pred takmer 18 rokmi, bol to vtedy Ján Pavol II. František oznámil cestu na Slovensko v júli. Na cestu sa vydá 12. septembra a zúčastní sa najprv na záverečnej svätej omši 52. medzinárodného eucharistického kongresu v Budapešti. Odtiaľ sa ešte v ten deň presunie na Slovensko, kde do 15. septembra navštívi Bratislavu, Prešov, Košice a Šaštín.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport