eReport.sk
Pápež František si dáva ochranné rúško. Foto: tasr/ap

Pápež podporil registrované partnerstvá: Homosexuáli sú božie deti


Pápež František prvýkrát verejne podporil registrované partnerstvá homosexuálov a odobril potrebu zákonov, ktoré takýto zväzok umožňujú. V prospech registrovaných partnerstiev sa pritom vyslovil ako vôbec prvý pápež. Jeho slová na túto tému zazneli v novom dokumentárnom filme s názvom Francesco, ktorý mal v stredu premiéru na filmovom festivale v Ríme.

„Homosexuáli majú právo byť súčasťou rodiny. Sú to božie deti… Čo potrebujeme, je zákon o registrovaných partnerstvách, aby týmto spôsobom boli právne krytí,“ povedal František v jednom z rozhovorov, ktoré sa objavia v zmienenom dokumente.

Podrobnosti sa objavia v novom dokumente

Pápež ďalej uviedol, že sa registrovaných partnerstiev aj v minulosti „zastával“. Zjavne tým odkazoval obdobie, keď bol arcibiskupom v Buenos Aires, uvádza agentúra Reuters. Agentúra v tejto súvislosti ale pripomína, že František ešte ako arcibiskup Jorge Bergoglio podporoval istý druh právnej ochrany pre homosexuálne páry, nie však legislatívu, ktorá by ich zväzky povýšila na úroveň manželstva. Nový dokumentárny film o pápežovi rozoberá aj ďalšie Františkovi blízke témy ako životné prostredie, chudoba, migrácia, rasová a platová nerovnosť či diskriminácia. Natočil ho americký režisér ruského pôvodu Evgeny Afineevsky.

Zdroj: tasr, foto: tasr/ap

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pápež podporil registrované partnerstvá: Homosexuáli sú božie deti

KOMENTOVALI STE: