eReport.sk
pápež František
Pápež František Foto: tasr

Pápež odsúdil násilnú agresiu proti Ukrajine: Označil ju za nezmyselný masaker

Pápež František v nedeľu odsúdil pokračujúcu „násilnú agresiu proti Ukrajine“, ktorú označil za ničím neospravedlniteľný a nezmyselný masaker. Vyzval pritom medzinárodné spoločenstvo, aby sa pričinilo o ukončenie tejto „odpornej vojny“, informoval spravodajský server Vatican News.

„Je smutné, že násilná agresia proti Ukrajine stále pokračuje, nezmyselný masaker, v ktorom každodenne dochádza k páchaniu zverstiev. Neexistuje pre to žiadne ospravedlnenie,“ povedal pápež po nedeľňajšej poludňajšej modlitbe na vatikánskom Námestí svätého Petra.

Pápež odsúdil násilnú agresiu

František upozornil na to, že aj tento týždeň na Ukrajine „padali rakety a bomby na civilistov, starých ľudí, deti a tehotné matky“. Pripomenul pri tom svoju sobotňajšiu návštevu v rímskej nemocnici Bambino Gesú, v ktorej sa lieči aj 19 detí z Ukrajiny. „Bol som sa pozrieť na zranené deti tu v Ríme. Jednému chýba ruka, druhé má poranenú hlavu… Nevinné deti,“ povedala hlava katolíckej cirkvi.

Zároveň vyjadrila ľútosť nad osudom miliónov ukrajinských utečencov a nad tými obyvateľmi Ukrajiny, ktorí nemali šancu utiecť a sú ponechaní napospas bombám. „Toto všetko je neľudské. Je to dokonca svätokrádež, pretože je to v rozpore s posvätnosťou ľudského života, hlavne bezbranného ľudského života…, ktorý má prednosť pred akoukoľvek stratégiou. Nezabúdajme: je to kruté, neľudské a svätokrádežné!“ povedal František a vyzval veriacich, aby sa v tichosti pomodlili za trpiacich Ukrajincov.

Zdroj: tasr/vaticannews


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pápež odsúdil násilnú agresiu proti Ukrajine: Označil ju za nezmyselný masaker

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti