eReport.sk
Pápež František
zdroj foto: tasr

Pápež František vyzýva na ukončenie násilia: Neútočte na nevinných


Pápež František v nedeľu naliehal na zastavenie násilia a ochranu civilistov v provincii Severné Kivu na východe Konžskej demokratickej republiky. Počas piatkových a sobotňajších protestov proti nárastu smrtiacich útokov údajných islamistických povstalcov tu zahynulo najmenej sedem ľudí. TASR o tom informuje podľa správ agentúr Reuters a AFP.

,,Naďalej prichádzajú bolestivé správy o útokoch a masakroch, ktoré sa odohrávajú vo východnej časti Konžskej demokratickej republiky,“ povedal František davu zhromaždenému na Námestí svätého Petra.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. pochod
  2. Na snímke prezident SR Peter Pellegrini
  3. agát biely
  4. predseda Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) Jozef Božik

Vnútroštátne orgány a medzinárodné spoločenstvo

,,Vyzývam vnútroštátne orgány a medzinárodné spoločenstvo, aby urobili všetko pre zastavenie násilia a ochranu životov civilistov,“ dodal František. Hlava katolíckej cirkvi uviedla, že v konflikte zahynulo veľa kresťanov, „zabitých z nenávisti k viere“ a označil ich za mučeníkov. Pápež taktiež znova vyzval na mier na Ukrajine, v Izraeli, Pásme Gazy, Sudáne a Mjanmarsku a „kdekoľvek, kde ľudia trpia v dôsledku vojny“.

Takmer 150 ľudí zahynulo od začiatku júna na východe KDR. Za ich smrť sú pravdepodobne zodpovední povstalci napojení na islamistickú skupinu Islamský štát. Konžské úrady obvinili skupinu Spojenecké demokratické sily z útoku v regióne Beni. V noci na stredu pri ňom zahynulo 42 ľudí, pričom niektoré obete mali sťaté hlavy.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pápež František vyzýva na ukončenie násilia: Neútočte na nevinných

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre