eReport.sk
Odchádzajúca slovenská prezidentka Zuzana Čaputová sa víta s príslušníkmi vatikánskej šľachty pred osobnou audienciou u pápeža Františka vo Vatikáne
Odchádzajúca slovenská prezidentka Zuzana Čaputová sa víta s príslušníkmi vatikánskej šľachty pred osobnou audienciou u pápeža Františka vo Vatikáne foto: tasr

Pápež František posiela odkaz slovenskému ľudu: Čaputová si želá, aby sa jeho slová premenili do reality


Pápež František v sobotu prijal na osobnej audiencii prezidentku SR Zuzanu Čaputovú. Ľuďom na Slovensku Svätý otec v súčasnej ťažkej situácii odkázal, aby medzi sebou hľadali pokoj. Prezidentka to uviedla po audiencii.

,,Je to vždy skvelá a krásna príležitosť môcť sa rozprávať so Svätým otcom,“ povedala prezidentka. Františkovi poďakovala aj za jeho slová podpory, ktoré poslal po atentáte na premiéra SR Roberta Fica. Situácia na Slovensku je podľa nej ťažká a ľudia majú obavy, preto považuje za dôležité poslať im posolstvo z Vatikánu. ,,Je prirodzené, že sme rozdielni, napriek tomu sa spolu rozprávajte a hľadajte medzi sebou pokoj. Pokoj, je krehká kvetina,“ citovala prezidentka pápežov odkaz.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Novozvolený prezident Peter Pellegrini
  2. Na tlačovej konferencii minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Richard Takáč, generálny riaditeľ SPF Richard Šmídaa jeho námestník Rastislav Juhár
  3. minister práce, sociálnych vecí a rodiny Erik Tomáš (Hlas-SD)
  4. Novozvolený prezident Peter Pellegrini

Počas dnešného stretnutia

,,Veľmi si želám, aby tento odkaz na Slovensku zarezonoval, aby sa premenil do reality… Dôležité je, aby sme o pokoji menej kázali druhým, ale predovšetkým ho prežívali sami v sebe,“ dodala. Prezidentka pripomenula, že počas jej päťročného mandátu išlo o jej štvrté stretnutie s pápežom Františkom. ,,Aj počas dnešného stretnutia sme spomínali na jeho úžasnú návštevu na Slovensku v roku 2021,“ uviedla.

Súčasťou delegácie slovenskej prezidentky vo Vatikáne boli aj matky troch dievčat, ktoré tragicky zahynuli pri aprílovej nehode autobusu v Spišskom Podhradí, keď cestovali na diecézne stretnutie mládeže. Prezidentka dúfa, že stretnutie s pápežom aspoň trochu zmierni bolesť, ktorú matky prežívajú v súvislosti so stratou svojich dcér.

Čaputovú vo Vatikáne sprevádzal aj kňaz Peter Gombita, ktorý na východnom Slovensku zriadil a prevádzkuje komunitné centrá pre ľudí bez domova. Táto téma je podľa prezidentsky pápežovi veľmi blízka, keďže je veľmi aktívny v oblasti charity. Gombita dlhodobo upozorňuje na problémy spojené s chudobou aj tým, že odbehol desiatky maratónov, pričom v roku 2016 bežal 1500 kilometrov z Košíc až do Vatikánu, informoval hovorca hlavy štátu Martin Strižinec.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pápež František posiela odkaz slovenskému ľudu: Čaputová si želá, aby sa jeho slová premenili do reality

Odoberať
Upozorniť na
48 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: