Zdeno Chára vs. Sidney Crosby, foto:tasr

Pánik s prvým bodom v sezóne, Washington prehral v Pittsburghu

Slovenský hokejista Richard Pánik si pripísal v zámorskej NHL jednu asistenciu, jeho Washington však prehral v noci na stredu na ľade Pittsburghu 4:5 po predĺžení.

Dvadsaťdeväťročný útočník rozbehol v 5. minúte vo vlastnom obrannom pásme akciu, ktorá pokračovala prihrávkou T.J. Oshieho na Larsa Ellera a ten otvoril skóre. Pre Pánika to bol prvý bod v novej sezóne. O víťazstve Penguins rozhodol gól Sidneyho Crosbyho v 71. sekunde predĺženia, domáci kapitán si pripísal v zápase aj dve asistencie.

V drese Washingtonu dvakrát skóroval Tom Wilson. Pánik odohral 15:49 min, zapísal si plusový bod a rozdal až päť bodyčekov. Jeho krajan a spoluhráč Zdeno Chára zaznamenal počas 18:51 min na ľade dva „hity“.