eReport.sk
Foto: tasr

Pandemická situácia v košických školách sa zhoršila

Pandemická situácia v košických školách sa v porovnaní s uplynulým týždňom opäť zhoršila. Informuje o tom mesto Košice na svojej webovej stránke s tým, že v školách v jeho zriaďovateľskej pôsobnosti je v karanténe 650 žiakov.

Z pohľadu štatistických ukazovateľov bola počas tohto školského roka horšia situácia zatiaľ len v treťom septembrovom týždni. Napriek tomu sú košické školy podľa magistrátu na tom výrazne lepšie ako celoslovenský priemer, priamo v škole sa nemôžu vzdelávať viac ako tri percentá žiakov. Ochorenie COVID-19 evidujú v súčasnosti u 29 žiakov a piatich zamestnancov. V Základnej škole (ZŠ) Tomášikova museli z tohto dôvodu od začiatku týždňa odstaviť celú školskú jedáleň. „Tak ako v celom meste aj v našich školách začali v posledných dňoch pribúdať novoinfikovaní žiaci a zamestnanci.

„Tento týždeň muselo napríklad ísť do karantény 120 žiakov v piatich triedach v ZŠ Laca Novomeského a tri triedy zo ZŠ Požiarnicka. V ich prípade to bolo len 69 žiakov, keďže na ďalších desať zaočkovaných deviatakov sa vzťahovala výnimka,“ povedala vedúca oddelenia školstva magistrátu mesta Košice Beáta Lopušniaková s tým, že ZŠ Fábryho im za posledné dva dni nahlásila piatich infikovaných žiakov v štyroch triedach a dvoch zamestnancov.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pandemická situácia v košických školách sa zhoršila

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport