tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Andrej Danko bozkáva výložky Foto: reprofoto RTVS

Pamätáte si na kapitána Danka? Naď sľubuje: Takéto trápnosti sa už diať nebudú!

Keď v roku 2017 vyplávalo na povrch, že sa niekoľko politikov dostalo k zaujímavým vojenským hodnostiam, okamžite sa vynorila otázka, či je to v poriadku. Povýšený bol napríklad expremiér Robert Fico, bývalý minister kultúry Marek Maďarič či exminister spravodlivosti Tomáš Borec. V pamäti ľudí však ostal najmä bývalý predseda parlamentu Andrej Danko.

Danko získal hodnosť kapitána. „Ja si tú hodnosť zaslúžim. Nemám z toho ani euro,“ povedal pred rokmi na tlačovej konferencii národniar a pobozkal výložky. Už vtedy tento postup kritizoval Jaroslav Naď, ktorý je dnes ministrom obrany a tak bolo iba otázkou času, kedy začne celú vec riešiť. Ešte minulý rok sa rozhodol, že takto získané hodnosti politikom odoberie. Včera posunul celú vec ešte ďalej.

Zdroj: fb/jaronadpublic

Ďakujem kolegom, že dnes na vláde podporili môj návrh novely zákona, ktorou skončí nezmyselné povyšovanie tých, ktorí na to nemajú nárok. Hovorím o politikoch, ktorí boli povyšovaní len z titulu svojej politickej funkcie,“ dodal šéf obrany spokojne po včerajšom rokovaní vlády. „Pamätáte si kapitána Danka či plukovníka Fica? Nuž, tak takéto neprávosti až trápnosti sa diať už nebudú môcť,“ sľubuje Naď.

Čítajte viac:

  1. Anna Belousovová
  2. Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO)

Pred rokmi totiž vyplávalo na povrch, že minister obrany môže povyšovať kohokoľvek, kto je vedený ako vojak v zálohe a tak aj viacerí z nich robili. Exminister obrany Martin Glváč rozdával v roku 2016 frčky svojim spolustraníkom. Mnohí vraj o tom dopredu netušili. Od bývalého ministra Petra Gajdoša zase dostal kapitánske výložky aj Andrej Danko.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pamätáte si na kapitána Danka? Naď sľubuje: Takéto trápnosti sa už diať nebudú!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku