eReport.sk
Slovensko prežije ak ho nezničíme
Ivan Gašparovič. Foto: tasr

Ivan Gašparovič: Pamätám si výroky pána Šimečku o tom, že Fico narazí. Obávam sa, že situácia sa ešte vyostrí


Bývalý slovenský prezident sa v rozhovore pre eReport rozhovoril aj o atentáte na premiéra R. Fica. Pripomenul výroky Michala Šimečku. Podľa Gašparoviča, situácia sa, žiaľ, na Slovensku ešte vyostrí. A k zjemneniu výrokov by malo prísť na oboch stranách politického spektra.

Pamätám si výroky pána Šimečku

Rozhovor I. Gašparoviča s Jozefom Hubelom pre eReport. Zdroj: YouTube

V rozhovore s bývalou hlavou štátu sa samozrejme nedala obísť ani téma atentátu na premiéra R. Fica. I. Gašparovič povedal, že ho prekvapuje postoj niektorých opozičných politikov. Napriek tomu, že už v prvú noc a deň po atentáte vláda deklarovala, že má záujem o zmierenie. Takto sa vyjadroval Robert Kaliňák. Prezident pripomína aj výroky Michala Šimečku o tom, ako Fico narazí. Hovorí, že interpretácia udalostí sa začala po atentáte prekrúcať; agresivitu podľa neho začala opozícia, nie koalícia. Pripomenul aj výroky Magry Vášáryovej o spodine. Ivan Gašparovič žiaľ predpokladá, že boj sa ešte bude vyostrovať.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Screenshot, Ivan Gašparovič pre eReport
  2. Prezident SR Peter Pellegrini
  3. Vojnová psychóza Bruselu
  4. Šéf kancelárie ukrajinského prezidenta Andryj Jermak.

Putin a mierové rokovania

Ivan Gašparovič zhodnotil aj príhovor premiéra na Devíne 5. júla. Myslí si, že niektoré výroky premiér nemusel povedať. „Vzájomné provokácie nepomáhajú,“ dodal prezident.

Ďalšou témou rozhovoru bol Vladimír Putin a možnosť mierových rokovaní s ním. Ivan Gašparovič si pri tejto príležitosti zaspomínal na množstvo stretnutí s ruským prezidentom. Povedal, že vzťahy Rusko – svet a Rusko – USA sa začali zhoršovať vtedy, keď sa upustilo od rokovaní medzi Ruskom a NATO. Spomínal aj na samit Bush – Putin, ktorý sa konal v Bratislave práve pod jeho záštitou.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ivan Gašparovič: Pamätám si výroky pána Šimečku o tom, že Fico narazí. Obávam sa, že situácia sa ešte vyostrí

Odoberať
Upozorniť na
16 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre