tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Branislav Gröhling, foto: tasr

Padla ďalšia hlava! Branislav Gröhling podá demisiu

AKTUALIZOVANÉPodľa informácií eReport podáva demisiu aj šéf rezortu školstva Branislav Gröhling. Zrejme je to reakcia na Sulíkové vyhlásenie, že ak s premiérom Igorom Matovičom nevyriešia koaličný spor, tak do stredy spolu so svojimi ministrami odídu z vládneho kabinetu.

Že sa niečo na ministerstve školstva deje, naznačila už aj aktivita na sociálnych sieťach. Ráno sa tam napríklad zobrazilo poďakovanie učiteľom. V rovnakom duchu sa niesla aj dnešná tlačová konferencia, kde sa v podstate minister školstva rozlúčil. „Všetci sme boli svedkami toho, ako vyzeral rok vlády a to spustilo určité reakcie. A to spustilo reakciu aj v mojej osobe a na mojej strane. Ja som veľmi rád za včerajší deň, že pán premiér pochopil, že kde je problém a pripustil svoj odchod,“ povedal dnes minister školstva s tým, že ak by sa mala SaS vzdať jedného ministerstva, musela by sa otvoriť koaličná zmluva, čo by viedlo k ďalším týždňom rokovaní. A momentálne je najdôležitejšie už túto situáciu vyriešiť.

Minister školstva má už toho plné zuby. – Foto: tasr

Z našej strany bol stanovený ten termín v stredu. Ja vám môžem povedať za moju osobu, že ho určite dodržím, pokiaľ nenastanú nejakým spôsobom zmeny, ktoré budú pre nás akceptovateľné,“ povedal nakoniec Gröhling.

Podľa našich informácií však k zmenám nedôjde a súčasný minister školstva je pripravený dať v stredu demisiu. V kuloároch sa hovorí, že medzi Matovičom a Gröhlingom išlo o dlhodobé spory. Kvôli premiérovým nezhodám so Sulíkom, to mal poriadne predseda vlády „osladiť“ aj ministrovi školstva. „Gröhlingov plán bol otvárať školy po Veľkej noci. Ale v tejto situácii je otázne, či by mu to prešlo. Poslednou kvapkou bola asi nedeľná premiérova tlačovka,“ povedal zdroj z vlády. O reakciu sme požiadali aj ministerstvo školstva, na odpoveď čakáme.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Padla ďalšia hlava! Branislav Gröhling podá demisiu

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku