eReport.sk
Foto: tasr

Pád budovy na Floride bude mať zrejme katastrofickú dohru. Pátrajú po 150 ľuďoch

Pátranie po viac ako 150 nezvestných obyvateľoch bytového bloku v meste Surfside v americkom štáte Florida, ktorý sa zrútil vo štvrtok, bolo v sobotu večer čoraz zúfalejšie, keďže oheň komplikoval záchranné práce, informovala agentúra Reuters. Úradníci uviedli, že v hore trosiek nenašli žiadne známky života.

Statik, ktorý vypracoval nedávno zverejnenú správu z roku 2018 uvádza, že zistil závažné poškodenie na statike budovy pod bazénom a „zníženú kvalitu betónu“ v podzemnej garáži 12-poschodovej obytnej budovy nachádzajúcej sa v blízkosti mora.

Napriek nepretržitej práci na mieste, kde stála budova v pobrežnom meste Surfside neďaleko Miami, sa pátracím a záchranným tímom nepodarilo nájsť ďalšie osoby, ktoré prežili pád budovy.
Oficiálny počet obetí sa medzičasom podľa agentúry AFP zvýšil na päť, ale je isté, že bude ďalej rásť.

Správa statika z roku 2018, ktorú zverejnilo mesto, bola vypracovaná v rámci príprav na veľkú rekonštrukciu, ktorá sa mala začať v tomto roku. Zatiaľ nie je jasné, či poškodenie popísané v správe nejako súvisí s pádom budovy vo štvrtok v noci. Prezident Joe Biden vyhlásil v reakcii na nešťastie v piatok skoro ráno núdzový stav a nariadil federálnym úradom, aby poskytli mestu pomoc.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pád budovy na Floride bude mať zrejme katastrofickú dohru. Pátrajú po 150 ľuďoch

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti