eReport.sk
Ilustračná foto, foto: tasr

Pacienti hodnotili detské nemocnice: Počas pandémie sa im darilo lepšie

Slovenskí pacienti boli počas roka poznačeného pandémiou nového koronavírusu spokojní viac s detskými nemocnicami. Vyplýva to z hodnotenia takmer 6 500 poistencov súkromnej zdravotnej poisťovne Dôvera. O výsledkoch informoval na tlačovej konferencii vo štvrtok jej generálny riaditeľ Martin Kultan.

Rebríček zdravotníckych zariadení ZP Dôvera vznikol po 15. raz. Priemerná dosiahnutá známka 1,53 je podľa Kultana najlepšou za posledné roky. Spomedzi fakultných nemocníc dostala najlepšiu známku od poistencov Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok. Po nej nasledovali v najlepšom hodnotení bratislavská Detská fakultná nemocnica s poliklinikou v Banskej Bystrici a Univerzitná nemocnica Martin.

Dopadli lepšie ako vlani

Kultan uviedol, že odpovede na všetky otázky mali v priemere lepšie hodnotenie ako vlani. Domnieva sa, že to súvisí s pandémiou. Zhodnotil, že nielen súkromná zdravotná poisťovňa, ale aj pacienti si veľmi dobre uvedomujú, akým náročným obdobím prechádza slovenské zdravotníctvo a slovenské nemocnice.

Pacienti nehodnotili odbornosť lekárov alebo použité liečebné metódy. Sústredili sa na kvalitu ubytovania, prístup personálu a subjektívny pocit zlepšenia zdravia po prepustení s odstupom času. Dotazníky pozostávali z dvanástich otázok. Pacienti hodnotili ako v škole, teda známkami od 1 po 5.

Najväčším skokanom tohto roka bola Nemocnica s poliklinikou Myjava, ktorá v kategórii všeobecných nemocníc postúpila z minuloročného 33. miesta na tohtoročné štvrté.

Najlepšie zo všetkých

V kategórii všeobecných nemocníc hodnotených z pohľadu pacienta sa najlepšie umiestnili Nemocnica Agel Košice-Šaca, ďalej Nemocnica arm. generála L. Svobodu Svidník a Univerzitná nemocnica s poliklinikou Milosrdní bratia Bratislava.

Najlepšie hodnoteným špecializovaným zdravotníckym zariadením je podľa pacientov Onkologický ústav sv. Alžbety Bratislava. Nasledujú Cinre Bratislava a Národný endokrinologický a diabetologický ústav.

V kategórii ostatných zdravotníckych zariadení sú z pohľadu pacienta najlepšie hodnotené Mammacentrum sv. Agáty Banská Bystrica a Clinica Orthopedica Bratislava.

So zdravotnou starostlivosťou, spokojnosťou s lekármi a so sestrami sú pacienti najviac spokojní v bratislavskom Onkologickom ústave sv. Alžbety. Po ňom nasleduje Národný ústav srdcových a cievnych chorôb – Detské kardiocentrum a Národný endokrinologický a diabetologický ústav v Ľubochni.

Naopak, najmenej boli spokojní s lekármi a so sestrami v Psychiatrickej nemocnici prof. Matulaya v Kremnici, v Psychiatrickej nemocnici Philippa Pinela v Pezinku a vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Nových Zámkoch.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pacienti hodnotili detské nemocnice: Počas pandémie sa im darilo lepšie

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti