eReport.sk
Podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí)
Veronika Remišová (Za ľudí). Foto: tasr

Ozýva sa Remišová. Sťažuje si na náročné týždne

Ticho pred búrkou? Iba pred pár dňami si šéfka Za ľudí Veronika Remišová „poupratovala“ v strane a nastalo ticho. Mimoriadny snem, ktorý žiadajú Remišovej kritici, je v nedohľadne, vicepremiérka stihla vytiahnuť na Máriu Kolíkovú politickú minulosť spojenú so Smerom. Vnútrostranícke rozbroje dali Remišovej zabrať.

Nakoniec to aj sama priznala vo videu, ktoré zverejnila na sociálnej sieti. „Milí priatelia, sympatizanti. Ďakujem vám veľmi pekne za podporu,“ začala s prejavom a nezabudla sa pri tom i usmievať. „Tieto posledné týždne boli náročné, pretože veľmi veľa zbytočnej energie bolo treba venovať vnútrostraníckym sporom,“ priznala vicepremiérka a zároveň potichu dodala: „Bola by som najradšej, keby sme všetko úsilie venovali najmä práce a nie rôznym hlúpostiam.“

Remišová mala vraj ťažké týždne vďaka vnútrostraníckym sporom. – Foto: tasr

Remišová sa stihla v príhovore aj pochváliť, keď uviedla, že z eurofondov bude na obnovu, rekonštrukciu a budovanie škôlok uvoľnených 13 miliónov eur. „V našom volebnom programe sme mali, že právo na škôlku má mať každé jedno dieťa,“ hrdí sa Remišová. V tejto súvislosti leží na stole otázka, či vyčlenená suma pre celé Slovensko nie je málo. „Ak bude potreba, následne tieto peniaze navýšime,“ sľubuje vicepremiérka. Či sa však stihne do septembra vystavať dostatočný počet škôlok, je otázne. V nasledujúcom školskom roku totiž budú do škôlok povinne nastupovať predškoláci.

„A čo tak okamžite riešiť nedostatok miest v materských školách tak, že rodičom, ktorým sa neušlo miesto dať príspevok na súkromnú materskú školu,“ navrhuje Remišovej jedna z mamičiek. Viaceré ženy tiež upozorňujú na prevádzkové hodiny škôlok, ktoré sa iba ťažko dajú skĺbiť s osemhodinovým pracovným časom. „Stále si myslím, že najviac pro rodinná je podpora zamestnávateľov pri vytváraní pracovných miest pre matky s deťmi do 10 rokov na skrátený úväzok,“ uvažuje diskutujúca.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Šport