eReport.sk
Oto Haščák, bývalý reprezentant. hokejista, hokej
Oto Haščák, foto:tasr

Oto Haščák sa vracia do reprezentácie: Pomôže Slovákom v príprave na šampionát!

Slovenskí hokejoví reprezentanti odohrajú v rámci prípravy na MS v Rige dokopy osem prípravných stretnutí. Prvý dobrovoľný kemp pre hráčov, ktorým sa skončia klubové povinnosti, odštartuje 6. apríla v Piešťanoch.

Novou posilou realizačného tímu sa stal Oto Haščák, ktorý bude pracovať pri reprezentácii ako asistent generálneho manažéra a zároveň hlavný skaut. „Vítam našu novú posilu. Oto Haščák bude pôsobiť v dvojfunkcii, okrem postu asistenta generálneho manažéra bude aj hlavným skautom. Bude sledovať hráčov, mať na starosti komunikáciu s vytypovanými hokejistami v prípravnom období. Spoluprácu s ním sme mali naplánovanú už pred minulými MS, ktoré sa však, bohužiaľ, zrušili. Takže sme museli rok čakať. Teší nás, že Oto je nám aj pri funkcii skauta New Yorku Rangers ochotný pomôcť.” povedal prezident SZĽH a zároveň generálny manažér reprezentácie Miroslav Šatan.

Oto Haščák patrí medzi reprezentačné legendy – Foto: tasr

Haščák sa zúčastnil aj na MS 1995 v Bratislave, kde Slovensko postúpilo do najvyššej kategórie, i prvého šampionátu medzi elitou – MS 1996 vo Viedni. V slovenskej reprezentácii odohral spolu 60 zápasov a strelil v nich 17 gólov. “Je to pre mňa veľká česť, dlhšiu dobu som o tejto pozícii debatoval s Mirom Šatanom. Zatiaľ sme sa dohodli na zmluve do konca majstrovstiev sveta, potom uvidíme,” vyjadril sa na adresu novej funkcie Haščák.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Hokej

Tipos liga

Aktuálne v športe

Politika

Správy

Celebrity

Šport