eReport.sk
Foto: tasr

Ostrihoňovej Silná zostava bude o ruskej propagande: Do debaty RTVS sa vnucuje Harabinova kráska!

Chce sa dostať pred kamery! Nedávno Česká republika šokovala, keď označila ruských agentov za strojcov explózie muničného skladu z roku 2014 vo Vrběticiach. Začalo sa tak intenzívnejšie debatovať o krajine Veľkého medveďa, tajných službách, ale aj ruskej propagande. Práve tá sa stane témou diskusnej šou RTVS Silná zostava s Veronikou Cifrovou Ostrihoňovou. Netradičná časť relácie má už naplánovaných svojich hostí, no zdá sa, že jeden nezvaný sa do nej chce nasúkať silou mocou. Ide o pôvabnú plavovlásku Moniku Sofiyu Soročinovú. Tá v minulosti kandidovala za stranu Vlasť, ktorej šéfoval Štefan Harabin.

Na Soročinovú sa médiá zamerali najmä pred minuloročnými parlamentnými voľbami, keď kandidovala za vlasť Štefana Harabina. Okrem toho, že v spoločnosti kontroverzného bývalého sudcu najvyššieho súdu pôsobila pôvabná Soročinová ako zjavenie, tak vzbudila polemiku aj svojim proruským smerovaním. O Soročinovej dlhšie nebolo počuť, ozvala sa len nedávno a s naozaj kurióznou požiadavkou. Chce sa zúčastniť diskusnej šou RTVS Silná zostava, ktorú moderuje Veronika Cifrová Ostrihoňová.

O prokremeľskej propagande

„V Silnej zostave vás čaká opäť zaujímavá debata na tému: Prokremeľská propaganda – ako funguje a prečo ruských agentov zaujíma Slovensko? Diskutovať prídu výskumná pracovníčka GLOBSECu Katarína Klingová a historička Marína Zavacká,” zverejnila verejnoprávna inštitúcia na sociálnej sieti.

Monika Sofiya Soročinová – Foto: FB/MS

Relácia by sa mala naživo odvysielať tento štvrtok. Status ihneď prilákal stovky komentujúcich. Medzi nimi sa objavilo aj meno, ktoré pred voľbami do parlamentu svietilo ako číslo sedem na kandidátke strany Vlasť.

Soročinová kandidovala za stranu Vlasť. – Foto: FB/MS

Hodená rukavica

Soročinovej sa zrejme zdalo, že na základe pozvaných hostí nebude debata dostatočne objektívna a zišiel by sa aj jej prorusky orientovaný názor. „Dobrý deň, rada by som sa zapojila do diskusie na túto tému. Ak by ste mali záujem o objektívnu, vyváženú a konštruktívnu debatu s ohľadom na pluralitu názorov, ktorá by mala byť v demokratickom štáte prioritou, s radosťou prijmem vaše pozvanie,” napísala nečakane bývalá tvár Harabinovej Vlasti. Soročinová svojim príspevkom rozvírila poriadnu diskusiu a pod jej komentárom pribudlo vyše 1 200 lajkov.

RTVS reaguje

Ako sa RTVS postavila k Soročinovej hodenej rukavici? EReport kontaktoval inštitúciu s otázkami k téme. Zdá sa, že pre Soročinovú svoje plány meniť nebudú. „V čase zverejnenia témy vysielania už tvorivý tím Silnej zostavy má uzavretý zoznam hostiek, s ktorými sa na účasti v relácii dohodol a s ktorými v relácii ráta. Avizované obsadenie relácie zostáva nezmenené,” reagovala inštitúcia.

Zdroj: FB/RTVS

Kontroverzná kráska

„Na Štátnej univerzite v Sankt-Peterburgu vyštudovala a prednášala najmä na témy verejnej diplomacie, Rusko-Slovenských vzťahov a idey zjednotenia Slovanov,” stálo pri Soročinovej mene na kandidátke Vlasti. Podľa jej politických ambícií je tak zjavné, na ktorej strane ideovej barikády stojí.

Zdroj: FB/RTVS

Počas predvolebného obdobia si ju zavolala ako respondentku aj spravodajská televízia TA3 do jednej zo svojich relácií. Portál O médiách iniciatívu televízie skritizoval, pretože ju predstavili ako expertku na zahraničné vzťahy a neinformovali divákov, že je zároveň aj na kandidátke Vlasti.

Zdroj: Youtube/ŠH

Soročinová vystupovala aj v predvolebnom Harabinovom videu, ktorý niesol názov “Naša v Rusku študovaná sedmička urobí s ultraliberálnymi trasorítkami poriadok raz-dva”. Vo videu s Pištom Harabinom navštívila telocvičňu a vtedajšia kandidátka za Vlasť si to dokonca zmerala siliy s boxovacím vrecom.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport