eReport.sk
Foto: tasr

Ospravedlnenie, ľútosť aj výčitka. Matovič reaguje na Čaputovú


Premiér Igor Matovič (OĽANO) sa ospravedlnil prezidentke SR Zuzane Čaputovej, že informoval o plošnom testovaní obyvateľov na nový koronavírus skôr nemeckú kancelárku Angelu Merkelovú ako ju. Uviedol to na sociálnej sieti.

„Pani prezidentky sa to evidentne dotklo a ja sa jej týmto chcem ospravedlniť,“ povedal predseda vlády. Vysvetlil, že o definitívnom podpísaní zmlúv na nákup testov sa dozvedel v piatok (16. 10.) počas samitu v Bruseli na raňajkách s Merkelovou. Matovič ju informoval o pláne plošného testovania.

Premiér uviedol aj dôvod, pre ktorý vopred neinformoval Čaputovú. „Pani prezidentke som o pláne vopred nehovoril dovtedy najmä preto, lebo som si zobral k srdcu jej opakovane verejne vyslovené volanie po tom, aby vláda informovala až o tých veciach, ktoré sú definitívne isté,“ podotkol. Predseda vlády by sa mal s Čaputovou stretnúť v utorok (20. 10.) o 9.00 h. Verí, že hlava štátu plán podporí.

Zdroj: FB/Igor Matovič

Neskôr však Matovič zdieľal správu, ktorá informuje o tom, že prezidentka nie je za plošné testovanie. „Tak … a pani prezidentka sa podľa Denníka N už rozhodla – je proti plošnému testovaniu. Bohužiaľ ešte predtým ako by si vypočula argumenty. To mi je mimoriadne ľúto,“ reagoval premiér. Treba dodať, že Denník N neskôr správu, v ktorej zle interpretoval postoj prezidentky opravil spôsobom, že prezidentka nie je za povinné plošné testovanie.

https://www.facebook.com/igor.matovic.7/posts/10220665661003906

Zdroj: tasr/ereport, foto: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ospravedlnenie, ľútosť aj výčitka. Matovič reaguje na Čaputovú

KOMENTOVALI STE: