eReport.sk
Ľudia držia transparenty a palestínske zástavy pri pochodovaní počas protestu proti izraelským útokom na Palestínčanov v Gaze v Londýne 15. mája 2021.
Foto: tasr/ap

OSN vyzýva Izrael, aby okamžite prestal s výstavbou osád na palestínskom území

Organizácia Spojených národov vo štvrtok Izrael obvinila zo zjavného porušovania medzinárodného práva tým, že rozširuje svoje osady na západnom brehu Jordánu a vo východnom Jeruzaleme, informovala v piatok agentúra AP.
      
OSN uviedla, že tieto osady sú nezákonné. Izraelskú vládu vyzvala, aby ich rozširovanie okamžite zastavila. Generálny tajomník OSN António Guterres a vyslanec OSN pre Blízky východ Tor Wennesland sa vyjadrili k dodržiavaniu rezolúcie OSN z roku 2016, na základe ktorej sú tieto osady protiprávne.
      
Wennesland opätovne upozornil, že izraelské osady predstavujú zjavné porušenie rezolúcií OSN a medzinárodného práva. „Sú hlavnou prekážkou v úsilí na dosiahnutie riešenia (izraelsko-palestínskeho konfliktu) vo forme dvoch štátov a spravodlivého, trvácneho úplného prímeria,” povedal.
      
Guterres a Wennesland izraelské úrady takisto požiadali, aby zastavili demoláciu palestínskych obydlí a ďalšieho majetku a takisto aby ukončili proces vysídľovania Palestínčanov.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

OSN vyzýva Izrael, aby okamžite prestal s výstavbou osád na palestínskom území

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport